Z OSTATNIEJ CHWILI
Małopolscy policjanci szkolą ratowników medycznych / Uwaga! Będzie wiało! / Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim / Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Dodano dnia 21.06.2018, 11:47
Zembrzyce: II Piknik Naukowy- przygoda z nauką i tradycją

Gmina Zembrzyce realizuje projekt pn.” Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji w szkołach w gminie Zembrzyce” w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest rozwój kompetencji kluczowych u 314 uczniów/uczennic i 34 nauczycieli z Gminy Zembrzyce biorących udział w projekcie w okresie od 01.03.2017r. do 30.06.2018r. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody eksperymentu oraz kompetencji informatycznych (programowanie) wraz z doposażeniem pracowni przedmiotowych szkół oraz utworzenie przedmiotowej pracowni międzyszkolnej.

Wartość projektu wynosi 954 457,43 zł.

Zorganizowanie II Pikniku  Naukowego w dniu 14 czerwca 2018r. na terenie Bacówki w Marcówce było jednym z zadań projektu.
Piknik został zorganizowany  zgodnie z zasadami neurodydaktyki, według których najefektywniej uczymy się poprzez działanie i doświadczanie. Na poszczególnych stacjach uczniowie zdobywali nowe umiejętności oraz wiedzę. Każde stanowisko dotyczyło innego tematu z obszaru przyrody i matematyki, fizyki czy chemii . Dzieci miały możliwość zaglądnięcia do wnętrza ula i spróbowania miodu prosto z pasieki. Usłyszały przy tym wiele ciekawostek z życia pszczół. Oglądały żywe okazy płazów i gadów – padalce, żaby czy też jaszczurki oraz piękne eksponaty przyrodnicze.

Uczyły się rozróżniać różne gatunki ziół i dowiedziały się jak można nimi leczyć różne dolegliwości. Kowal zaś demonstrował jak  się wyrabia proste narzędzia.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się zagroda pasterska nawiązująca do tradycji ludów wołoskich. Uczniowie  sami próbowali w niej wyprodukować ser. Z zaciekawieniem słuchali dźwięków ludowego instrumentu dętego – trombity. Dużych emocji dostarczyło także stanowisko przygotowane przez przedstawiciela Babiogórskiego Parku Narodowego, na którym dzieci z pomocą urządzeń GPS poszukiwały ukrytych skarbów. Starsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji przygotowanej przez przedstawicieli Instytutu Fizyki Jądrowej PAN z Krakowa. Na koniec wszyscy mogli spróbować swoich sił w zabawie z użyciem nowoczesnego sprzętu interaktywnego, jakim jest magiczny dywan.

Dzień ten zapisze się w pamięci  uczniów jako pełen emocji i wrażeń, a doświadczenie i umiejętności na nim zdobyte zostaną z nimi już na zawsze.

źródło: UG Zembrzyce
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image