Dodano dnia 19.10.2023, 08:12
Nadano tytuł „Zasłużony dla Gminy Zembrzyce”.
Rada Gminy Zembrzyce na wniosek Wójta Gminy na sesji rady w dniu 11 października 2023 roku nadała tytuł „Zasłużony dla Gminy Zembrzyce” za zaangażowanie i pracę społeczną na rzecz lokalnych społeczności.
Lubię to
Wyróżnienia zostały przyznane paniom dyrektor: Elżbiecie Fidelus, Ewie Dębińskiej, Renacie Krzystoń i Katarzynie Targosz.
Podczas uroczystych obchodów Święta Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2023 r. Wójt Gminy Zembrzyce - Łukasz Palarski i Przewodniczący Rady Gminy Zembrzyce - Grzegorz Józefowski uroczyście wręczyli uhonorowanym pamiątkowe dyplomy.
Pani Elżbieta Fidelus pracę pedagogiczną rozpoczęła w 1985 roku w Szkole Podstawowej w Marcówce jako nauczyciel, a od 1987 r. do 2008 r. pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Zembrzycach. W 2008 r. objęła funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół w Zembrzycach, a w 2009 r. pełniła obowiązki dyrektora w Zespole Szkół.
Po konkursie w 2009 r. do chwili obecnej pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Zembrzycach.
Jako początkujący nauczyciel Pani Elżbieta prowadziła koła taneczne i krajoznawczo turystyczne, które otrzymywały wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim. Wspólnie z młodzieżą brała udział w rajdach i złazach organizowanych przez PTTK zdobywając wysokie miejsca w turniejach wojewódzkich i krajowych. Za działalność krajoznawczo – turystyczną otrzymała w 1995 r. Podziękowanie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego PTSM w Bielsku – Białej za aktywny udział w krzewieniu idei Towarzystwa wśród młodzieży oraz w 1996 r. Podziękowania Sekretarza Stanu MEN prof. dr hab. Stefana Pastuszka za udział w finałach XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Przebywając z młodzieżą w tak różnych miejscach promowała szkołę i Gminę Zembrzyce. Organizowała również uczniom obozy wędrowne – 2 obozy w góry i 1 nad Morze Bałtyckie w okresie wakacji.
Poza działaniami na polu edukacji, dała się poznać jako aktywny samorządowiec. W latach 1998 -2002 pełniła funkcję Radnej Gminy Zembrzyce oraz Przewodniczącej Komisji Edukacji, Sportu i Opieki Społecznej przy Radzie Gminy Zembrzyce.
Jako Dyrektor wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jest dobrym organizatorem, który dużo energii poświęca organizacji życia w szkole, wykazując w istotnych dla funkcjonowania zespołu sytuacjach szeroką inicjatywę i innowacyjność. Przeprowadzone liczne remonty oraz zadbane otoczenie szkoły zapewniają bezpieczne warunki zarówno do nauki, zabawy jak i do pracy. Realizując różne projekty pozyskuje nowoczesne wyposażenie klas, pracowni i przedszkola w sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.
Pani Elżbieta promuje szkołę i gminę w środowisku lokalnym poprzez organizację różnych uroczystości, akcji charytatywnych i imprez środowiskowych dla całej społeczności lokalnej np. pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę, Jasełka, Świąteczne spotkania emerytów.
Od 18 lat Pani Elżbieta Fidelus jest członkiem zespołu „Pokolenie”, który w formie cyklicznych koncertów propaguje nauki papieża Jana Pawła II. W 2022 roku Zespół otrzymał Laur Gmin Babiogórski za aktywną działalność w środowisku lokalnym oraz liczne sukcesy wokalno- artystyczne i promocję gminy Zembrzyce oraz Nagrodę Starosty Suskiego.
Pani Dyrektor za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Pani Elżbieta Fidelus poprzez swoją rzetelną pracę przyczynia się do rozwoju lokalnego życia kulturalnego i społecznego wspólnoty gminy.
Pani Ewa Dębińska posiada 33 letni staż pracy jako nauczyciel, w tym 27 lat na stanowisku dyrektora. W 1996 roku objęła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, którą pełniła do 2001 r. Od 1999 r. do 2001 r. pełniła równocześnie funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, od 2001 r. do 2002 r. była dyrektorem Gimnazjum, by później od 2002 r. do 2016 r. pełnić funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Tarnawie Dolnej. Od 2017 r. po reorganizacji oświaty pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej.
Jako dyrektor jest bardzo dobrym organizatorem, cechuje ją kompetencja, życzliwość i duże poświęcenie, co przekłada się na bardzo dobre efekty kształcenia. Dała się poznać jako troskliwy gospodarz, który dużo energii poświęca organizacji życia w szkole, konsekwentnie realizując plan rozwoju i modernizacji bazy szkoły. Przez wiele lat pozyskiwała dodatkowe środki na doposażenie bazy szkoły organizując w szkole kolonie letnie i zimowiska, promując tym samym szkołę i gminę.
Swoją pracą i wielkim zaangażowaniem w różnego rodzaju projekty przyczyniła się do wyposażenia szkoły w nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne wykorzystywane w procesie edukacyjnym.
Pani Dyrektor wzorowo promuje szkołę i gminę w środowisku lokalnym poprzez organizację wielu imprez środowiskowych dla całej społeczności tj. spotkania opłatkowe połączone ze świątecznym spotkaniem z mieszkańcami , Dzień Babci i Dziadka, Festiwal Chleba i Ziemniaka, Święto Rodziny.
Uczniowie pod kierownictwem Pani Dyrektor biorą udział w wielu akcjach charytatywnych i konkursach, osiągając wysokie miejsca i tym samym promując szkołę i gminę.
W szkole wiele razy organizowany był gminny i powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W 2023 roku drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju BRD i reprezentowała szkołę, gminę i Polskę w Europejskim Konkursie Edukacji o Ruchu w Czarnogórze, zdobywając 7 miejsce w Europie. Była to promocja szkoły, gminy i Polski.
Pani Ewa Dębińska została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania oraz nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej.
Pani Renata Krzystoń od 1986 roku jest nauczycielem dyplomowanym, od 2001 roku do nadal pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce. Jest bardzo dobrym organizatorem, cechuje ją poczucie odpowiedzialności, pracowitości i duże zaangażowanie w efekty kształcenia oraz sprawy gospodarcze szkoły. Dba o właściwe warunki pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli poprzez niezbędne remonty oraz modernizację szkoły. Uczestnictwo w licznych projektach pozwalało na zapewnienie szkole najwyższej jakości materiałów edukacyjnych dla uczniów.
Dodać należy również bardzo prężną działalność na rzecz rozwoju środowiska lokalnego głównie poprzez inicjatywy artystyczne, realizowane we współpracy z instytucjami kultury z udziałem szerokiego grona społeczności szkolnej i lokalnej, np. Dzień Rodziny, Wieczorek Patriotyczny, Kiermasz Bożonarodzeniowy, Jasełka. Z inicjatywy Pani Renaty uczniowie aktywnie włączają się do ogólnopolskich akcji charytatywnych między innymi takich jak: Pączek dla Afryki, Kolędnicy Misyjni, Adopcja serca, promując tym samym szkołę i gminę.
Szkoła pod kierunkiem Pani Renaty uzyskała certyfikat „Szkoła z klasą”, „Szkoła przyjazna dla środowiska”. Pani Renata Krzystoń za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO” została odznaczona srebrną i złotą odznaką SKO.
Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz otrzymała Nagrodę drugiego stopnia Ministra Edukacji Narodowej.
Pani Renata odebrała nagrodę od Ministra Edukacji Narodowej w konkursie im. Anny Radziwiłł „Szkoła obywateli”.
To dzięki Pani Dyrektor szkoła stałą się centrum aktywności kulturalnej i społecznej Marcówki. Mieszkańcy są zapraszani na różne przedsięwzięcia, które integrują mieszkańców i dają poczucie wspólnoty lokalnej.
Pani Katarzyna Targosz pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Śleszowicach od 1990 roku. W 2000 roku objęła stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Śleszowicach, które pełni do dnia dzisiejszego. W latach 2003 – 2008 była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Śleszowicach z Filią w Tarnawie Górnej. Pełniąc funkcję dyrektora dała się poznać jako doskonały organizator i doradca. Cechuje ją poczucie odpowiedzialności, systematyczności i duże zaangażowanie w efekty kształcenia.
W okresie sprawowanej funkcji wykazuje się szczególnymi zdolnościami organizacyjnymi w zakresie szeroko pojętego zarządzania szkołą. Jako dobry gospodarz podejmuje szereg działań mających na celu poprawę bazy szkoły, przeprowadza liczne remonty zapewniając w szkole i wokół niej bezpieczne warunki nauki i zabawy. Realizując różne projekty pozyskuje nowoczesne wyposażenie klas i pracowni w sprzęt multimedialny, i pomoce dydaktyczne.
Pani Dyrektor dba na co dzień o dobry wizerunek szkoły i gminy, aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Podejmuje liczne działania promujące szkołę i gminę . Szkoła jest miejscem rożnego rodzaju wydarzeń artystycznych z udziałem uczniów, absolwentów i mieszkańców np.; Jasełka, Święto Rodziny, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Seniora, Wieczorki Patriotyczne, Wigilia.
Szkoła pod kierunkiem Pani Katarzyny Targosz otrzymała liczne wyróżnienia - jednym z nich jest tytuł Laureata w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Przyjazna dla sześciolatka”.
Pani dyrektor za swoją pracę została doceniona przez Ministra Edukacji Narodowej i otrzymała medal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Dodatkowo otrzymała również Nagrodę od Małopolskiego Kurator Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej.
Pani dyrektor wykazuje szczególne zaangażowanie w realizację powierzonych jej zadań. Posiada prestiż i uznanie społeczne wynikające z efektów osiąganych w pracy i promocji na rzecz szkoły i gminy.
żródło: UM Zembrzyce.
Dodaj komentarz