Z OSTATNIEJ CHWILI
Małopolscy policjanci szkolą ratowników medycznych / Uwaga! Będzie wiało! / Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim / Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Dodano dnia 22.01.2018, 12:31
Małopolska Trasa Smakoszy. 3 gwiazdki dla Dzikiej Chaty
21 stycznia 2018 roku w Gościńcu Dworskim w Ropie odbyła się urczystość wręczenia Certyfikatów Regionalna Karczma Małopolski. Jeden z Certyfikatów odebrał Witold Budzowski, właściciel Dzikiej Chaty w Zawoi.
Małopolska Trasa Smakoszy to kulinarna podróż po Małopolsce. Obiekty zlokalizowane na szlaku to restauracje – karczmy regionalne, które serwują produkty regionalne i prezentują kulinarne dziedzictwo Małopolski. Operatorem szlaku jest Małopolska Organizacja Turystyczna.

Małopolska Organizacja Turystyczna od lat zajmuje się promocją Małopolski „od kuchni” poprzez ukazywanie bogactwa jej smaków i rozpowszechnianie informacji o tradycyjnych produktach regionalnych. Projekt „Małopolska Trasa Smakoszy - Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych” udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Województwa Małopolskiego. Jego realizacja to milowy krok na „Małopolskiej Trasie Smakoszy”. W ramach projektu zrealizowano następujące zadania: opracowanie i wdrożenie systemu certyfikacji gastronomii regionalnej Małopolski, wyłonienie i identyfikację lokali gastronomicznych o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług oraz wzmocnienie promocji małopolskich produktów tradycyjnych i regionalnych.

Kluczową kwestią projektu było opracowanie „Księgi jakości gastronomii regionalnej, czyli o czym karczmarz wiedzieć powinien”. Jest to dokument strategiczny, przyjęty uchwałą Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, zawierający m.in. następujące treści:
- procedurę i wytyczne certyfikacji obiektów gastronomicznych;
- wymagania, jakie powinny spełniać obiekty gastronomiczne, które ubiegają się o certyfikację (kryteria certyfikacji);
- kompendium wiedzy o tradycjach karczmarskich w Małopolsce i pożądanych standardach jakości lokali gastronomicznych
- wzór ankiety weryfikacyjnej sprawdzającej spełnienie określonych wymagań.

W niedzielę 21 stycznia 2018 podczas uroczystej Gali w Gościńcu Dworskim w Ropie Certfyfikat z trzema gwiazdkami odebrał dla Dzikiej Chaty w Zawoi właściciel Witold Budzowski. Warto nadmienić, że jest to największa liczba gwiazdek jaką w tym projekcie można zdobyć. Miła atmosfera i obsługa, urocze wnętrze i tradycyjne smaki. To wszystko znajdziemy w Dzikiej Chacie.

Właścicielowi oraz wszystkim pracownikom Dzikiej Chaty gratulujemy wyróżnienia. Zapraszamy do Dzikiej Chaty!