Z OSTATNIEJ CHWILI
Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa! / Edukacja zawodowa na pierwszym miejscu / Interwencja Straży Pożarnej w Łętowni / Od kwietnia wzrosły jednorazowe odszkodowania wypadkowe z ZUS: sprawdź zmian
Dodano dnia 07.12.2023, 16:13
Debata społeczna w Zawoi.
5 grudnia br. w budynku Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyła się debata społeczna, w trakcie której mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z policjantami na temat ich bezpieczeństwa oraz problemów, z jakimi spotykają się w najbliższym środowisku.

W spotkaniu z przedstawicielami Policji, których reprezentowała Pani Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim podkom. Anna Gąsiorek-Rezler, a także dzielnicowi z terenu gminy Zawoja: mł.asp. Szymon Stokłosa, sierż. Szymon Stalmach oraz st. sierż. Szymon Lenart była obecna Zastępca Wójta Gminy Zawoja Karolina Listwan-Franczak oraz radni z Gminy Zawoja, a także mieszkańcy.

Po wystąpieniach przedstawicieli Policji, rozpoczęła się dyskusja podczas, której omawiano problemy dotyczące kwestii nielegalnego pozbywania się odpadów w różnych miejscach na terenie Zawoi, a także spożywania alkoholu w miejscach publicznych.  Mieszkańcy podzielili się z policjantami spostrzeżeniami na temat innych problemów, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa oraz wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, jak również zaangażowania innych podmiotów. W trakcie spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.

Poruszane podczas debaty kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, a następnie omówione podczas debaty ewaluacyjnej, która zostanie zorganizowana w połowie 2024 roku.


źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image