Z OSTATNIEJ CHWILI
Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa! / Edukacja zawodowa na pierwszym miejscu / Interwencja Straży Pożarnej w Łętowni / Od kwietnia wzrosły jednorazowe odszkodowania wypadkowe z ZUS: sprawdź zmian
Dodano dnia 07.04.2017, 13:34
Babia Góra: Warunki turystyczne bardzo trudne!

Warunki turystyczne na szlakach prowadzących na szczyt Babiej Góry są określane jako bardzo trudne. Cały czas pada deszcz, chwilami deszcz ze śniegiem a temperatura oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach pogoda w tym rejonie nie ulegnie dużej poprawie.

Temperatura na Babiej Górze spadła poniżej zera co sprawiło, że warunki turystyczne się pogorszyły. Całkowite zachmurzenie, wilgotność powietrza w granicach 87% oraz padający deszcz od czasu do czasu przechodzący w deszcz ze śniegiem, nie zachęcają do zdobywania szczytu. Pokrywa śniegu: stara: 15 nowa: 3. W kopule szczytowej (rejon Złotnicy, 8:00): temperatura -4C, wiatr północno-zachodni 1m/s.

Meteorolodzy zapowiadają, że nadchodzący weekend nie przyniesie dużej poprawy pogody. Jedynie w niedzielę późnym popołudniem mogą wystąpić się pierwsze przejaśnienia.

Intensywne opady śniegu oraz wiatr doprowadziły do wzrostu zagrożenia lawinowego. Zwiększone zagrożenie lawinowe występuje w miejscach odłożenia większych ilości śniegu z wczorajszych i dzisiejszych opadów zgromadzonych na starej twardej warstwie. Dotyczy to głównie żlebów i kotłów po północnej stronie masywu. W tych miejscach na bardzo stromych stokach należy zachować szczególną ostrożność.

W wyższych partiach Babiej Góry, w miejscach odkładania przez wiatr powyżej 100 cm pokrywy śnieżnej. Pokrywa nierównomierna będąca efektem wiejącego silnego wiatru ze zmiennych kierunków, na większości obszaru stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność. Stare warstwy w pokrywie dobrze związane ze sobą, natomiast warstwa śniegu z bieżących opadów (ok 20cm) związana słabo ze starą warstwą. Wzrost pokrywy wraz ze wzrostem wysokości.




Źródło: GOPR

foto: Zbigniew Smolik

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image