Julia Kumorowicz z domu Leśniak urodziła się 18 kwietnia 1924 roku. Dzieciństwo wraz z dwiema siostrami i czterema braćmi spędziła na osiedlu Pasierbiaki, ale beztroskie, choć wówczas dzieci miały znacznie więcej obowiązków niż obecnie, lata młodości przerwał wybuch II wojny światowej. W jej trakcie pracowała w Bielsku, gdzie była pomocą domową u mieszkającej w tym mieście Niemki. Następnie została skierowana do działającej w Mucharzu fabryki uzbrojenia, dojeżdżając do niej każdego dnia pociągiem. Jak wspomina jednego dnia omal nie doszło do tragedii. Spóźniła się na pociąg i wskakując do niego w biegu niemal wpadła pod koła wagonu. Tylko przytomność innego z pasażerów uratowała jej życie, a na pewno pozwoliła zachować pełną sprawność.
Po zakończeniu wojny, Julia Leśniak wyszła w wieku 22 lat za mąż za Wojciecha Kumorowicza, z którym od lat znała się bardzo dobrze, gdyż pochodził z sąsiedniego osiedla Listwany. Zamieszkali w jego rodzinnym domu. Tam też przyszła na świat czwórka ich dzieci: Danuta, Stanisław, Ewa i Wojciech.
Pani Julia Kumorowicz zawsze cieszyła się dobrym zdrowiem. Jeszcze w wieku 96 lat mieszkała sama, wykonując w domu proste czynności. Obecnie przybywa u jednej z córek, zaskakując znakomitą pamięcią i bystrością umysłu. Chętnie ogląda telewizję. Kiedyś z przyjemnością słuchała radia, ale dziś już sprawia jej to trudność. Nie potrafi powiedzieć jaki jest przepis na długowieczność. Bliscy w trosce o zdrowie seniorki przygotowują jej codziennie sok ze świeżych buraków.
Pani Julia Kumorowicz doczekała się 4 dzieci, 9 wnucząt i 16 prawnucząt. Swój jubileusz spędziła w gronie najbliższych. Kwiaty oraz upominki dostojnej jubilatce wręczyła delegacja suskiego samorządu - Burmistrz Miasta Stanisław Lichosyt, Przewodniczący Rady Miasta Krystian Krzeszowiak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Edyta Pyka, życząc szanownej jubilatce wszelkiej pomyślności i zdrowia. Burmistrz odczytał, a następnie przekazał również listy okolicznościowe przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i Wojewodę Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara.
Źródło: UM Sucha Beskidzka