Dodano dnia 09.02.2022, 11:32
Nowa pracownia w Szkole Muzycznej I stopnia
Prowadzona przez samorząd miasta Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej jest jedyną placówką tego typu w powiecie suskim. Uczęszczającym do niej uczniom stwarzane są bardzo dobre warunki do kształcenia się. Ostatnio do ich dyspozycji została przekazana kolejna pracownia przeznaczona do nauki gry na instrumentach perkusyjnych.
Lubię to
W tym roku utworzona przez Radę Miasta z inicjatywy Burmistrza Miasta Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej obchodzi piękny jubileusz 10-lecia istnienia. Swoją działalność zainaugurowała 1 września 2012 roku, a powstała jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców w zakresie kształcenia muzycznego dzieci nie tylko z Suchej Beskidzkiej, ale również okolicznych gmin. Nieodpłatna nauka prowadzona jest w dwóch cyklach: 4-letnim i 6-letnim. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanej kadry zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, ucząc się gry na fortepianie, organach, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, flecie poprzecznym, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie, tubie i perkusji.
Samorząd miasta oraz dyrekcja szkoły nieustannie dokładają ogromnych starań, aby dzieci i młodzież miały zapewnione jak najlepsze warunki do nauki. Z tego względu regularnie powiększane jest instrumentarium. W szkole znajdują się także profesjonalne wykonane pracownie, w których zdecydowanie mocniej niż w zwykłych salach lekcyjnych słychać każdą zagraną nutę. Pozwala to uczniom w jeszcze lepszy sposób podnosić technikę gry. A jak znakomicie szkoleni są suscy uczniowie można przekonać się w trakcie koncertów z ich udziałem, których w ciągu roku szkolnego organizowanych jest co najmniej kilka.
Profesjonalizm i znakomite podejście przez nauczycieli do uczniów sprawiają, że rokrocznie prowadzony nabór do szkoły cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednocześnie rosną potrzeby młodych muzyków. Wychodząc im naprzeciw, w ostatnim czasie Miasto dokonało adaptacji kolejnego pomieszczenia na drugą pracownię służącą do nauki gry na instrumentach perkusyjnych. Umowę na przeprowadzenie prac Burmistrz Miasta zawarł z Firmą Usługowo-Budowlaną Red-Lift Szymon Pęczek. W ramach przedsięwzięcia nie tylko dokonano rozebrania ścian z cegły, wymiany ościeżnic i drzwi, ale przede wszystkim całe pomieszczenie, a zatem ściany, sufit, podłogę wyłożono płatami i wykładzinami dźwiękochłonnymi. Koszt zadania wyniósł ponad 29,8 tys. zł i został w całości pokryty ze środków własnych Miasta.
źródło: UM Sucha Beskidzka
źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz