Dodano dnia 04.08.2022, 10:01
Dzieci z Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej wyjechały na Wakacje z Muszkieterami
Dzięki nawiązaniu współpracy przez Miejską Świetlicę Profilaktyczną w Suchej Beskidzkiej z Fundacją Muszkieterów drugi rok z rzędu dzieci będących wychowankami placówki wyjechały na tygodniowe bezpłatne wakacje do podwarszawskiego Julinka. Tym razem taką możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu otrzymało 14 osób.
Lubię to
Fundację Muszkieterów tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy przekazują na cele społeczne własne środki, a także datki jakie trafiają od klientów do fundacyjnych skarbonek ustawionych przy sklepowych kasach. Właściciele sklepów współpracują z takimi organizacjami jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Domy Dziecka, Szkoły Podstawowe oraz organizacjami pozarządowymi. W Suchej Beskidzkiej jest to Miejska Świetlica Profilaktyczna. W ciągu ostatnich czterech edycji akcji Wakacje z Muszkieterami, Fundacja udzieliła wsparcia podopiecznym z ponad 5000 organizacji i wysłała na wakacje ponad 3500 dzieci. Każdy sklep określa jakie środki może przekazać i w ten sposób tworzy się budżet dla poszczególnych regionów. Celina Trzeciak, która wraz z mężem Jarosławem są właścicielami Intermarche w Suchej Beskidzkiej w tym roku sfinansowali wypoczynek siedmiu dzieci. Prowadzący Bricomarche Tadeusz Kempa przekazał środki na opłacenie wyjazdu kolejnej siódemki. W rezultacie 14 młodych mieszkańców naszego miasta, osiągających dobre wyniki w nauce (wyjazd jest pewną formą nagrody) spędziło w atrakcyjny sposób wolny czas.
Drugi rok z rzędu „Wakacje z Muszkieterami” zorganizowano w Julinku, urokliwej miejscowość położonej zaledwie 30 km od Warszawy, bezpośrednio w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, w otoczeniu sosnowych lasów, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Hotel, w którym zamieszkały dzieci, położony jest na terenie Parku Rozrywki Julinek, największej tego typu atrakcji na Mazowszu i jednej z największych w Polsce. Miejsce niegdyś kojarzone wyłącznie ze stacjonarną bazą cyrkową, słynną na całą Europę, dziś dostarcza dzieciom radości i nieskrępowanej zabawy.
Dla wypoczywających w Julinku przygotowano bogaty i urozmaicony program codziennych zajęć. O poranku na chętnych czekał wspólny jogging, aby dać ciału zastrzyk dobrej energii i przygotować je do wysiłku. Nie brakowało gier i turniejów zespołowych na łonie natury, balonowej bitwy wodnej, zabaw z chustą, wędrówek po lesie w celu rozpoznawania ptaków, owadów i roślin, szukania tropów zwierząt i zbierania materiałów do zajęć plastycznych. Wieczorami przychodził czas na ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne oglądanie ulubionych filmów dla dzieci, gry planszowe, karciane i strategiczne, dyskotekę czy konkursy znane z telewizyjnego ekranu. Dużo wrażeń dostarczyły wieczorne podchody, w trakcie których dzieci z latarkami w rękach poszukiwały skarbu.
Pobyt w Julinku to jednak nie tylko codzienne zajęcia, ale także dodatkowe atrakcje. A tych w tym roku było pod dostatkiem. Wypoczywający odwiedzili Park Rozrywki, korzystając w nim z parku linowego, ścianki wspinaczkowej, krainy dmuchańców oraz samochodów elektrycznych. Niemniejszą atrakcjami były wyjścia na wystawę sztuki cyrkowej oraz do strefy wesołego miasteczka z karuzelą, kolejką górską i autodromem. Niezapomnianych wspomnień dostarczył kilkugodzinny pobyt w największym parku wodnym w Polsce – Suntago, gdzie można było oddać się relaksowi pod palmami lub aktywnie spędzać czas korzystając ze zjeżdżalni i tropikalnych basenów.
Wzorem lat ubiegłych uczestnicy każdego turnusu odwiedzili stolicę. W formie gry miejskiej, a tym samym poprzez zabawę połączoną z rywalizacją, przeszli przez Stare Miasto podziwiając Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy i Zamkiem Królewskim, dzwon i najwęższy dom na Kanonii (jest najwęższą kamienicą w Europie), pomnik warszawskiej syrenki, rynek Starego Miasta, Barbakan, pomnik Małego Powstańca oraz Grób Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie wycieczki, która pozwoliła dzieciom poszerzyć horyzonty były także Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik.
źródło: UM Sucha Beskidzka
źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz