Dodano dnia 26.04.2018, 16:33
Uczestniczki projektu mobilność kadry edukacyjnej w Oxfordzie
Projekty mobilności kadry edukacyjnej, organizowane w ramach unijnego programu Erasmus + to duża szansa rozwoju tak dla kadry jak i dla uczniów szkół i placówek. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Podhalańskim od lipca 2017r. realizowany jest projekt „ Rozwijając siebie pomagamy innym”.
Lubię to
Jesienią część uczestników projektu doskonaliła swoje umiejętności na Malcie.
W dniach 12-23 marca br. kolejne beneficjentki projektu uczestniczyły w kursie języka angielskiego oraz w kursie metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego. Wróciłyśmy pod wrażeniem sprawności organizacji, pełne nowych pomysłów i doświadczeń – relacjonowały uczestniczki- Anna Fortuniak i Grażyna Borzestowska.
Głównym celem działań projektowych jest doskonalenie języka angielskiego, nawiązywanie nowych kontaktów zawodowych, doskonalenie umiejętności z zakresu metodyki i dydaktyki nauczania języka angielskiego, poznanie nowych metod pracy rozwijanie, kompetencji komunikatywnych oraz wspólna wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami projektu. Lake School of English w Oxfordzie jest miejscem prestiżowym, bardzo przyjaznym dla kursantów.
Zajęcia odbywały się w bardzo małych, 5-8 osobowych grupach. Angielscy nauczyciele byli bardzo przyjaźnie nastawieni, wspaniale przygotowani pod względem merytorycznym, zajęcia były prowadzone w sposób interesujący i zróżnicowany pod względem wykorzystywanych metod i środków. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30 z kilkoma krótkimi przerwami oraz jedną dłuższą na obiad. Każdy uczestnik kursu mógł brać udział w wycieczkach fakultatywnych organizowanych po południu oraz w weekendy.
W ramach doskonalenia umiejętności zawodowych interesująca była wizyta w szkole podstawowej- St. Andrew’s Primary School. W sposób praktyczny można było zapoznać się z angielskim systemem szkolnictwa. W szkole tej uczą się dzieci od 3- 11 roku życia. Klasy podzielone są na grupy. Uczniowie wybierają sobie aktywności i w sposób empiryczny dochodzą do treści teoretycznych, które wyjaśnia nauczyciel. Od najmłodszych lat dominuje tu nauka przez praktykę. Duży nacisk położony jest na zajęcia artystyczne tj. taniec, śpiew, sprawności manualne.
Do szkoły, którą odwiedzili uczestnicy projektu, uczęszczają uczniowie z różnych stron świata. Stąd wielki nacisk na kształcenie szacunku do wielokulturowości przy równoczesnym poszanowaniu i respektowaniu norm lokalnych. Bardzo ważnym jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych np. jedzenie warzyw i owoców, picie wody.
-Podczas pobytu w Oxfordzie miałyśmy możliwość poznać miasto i okolice, jego historię, zabytki. Uczestnictwo w mobilności było cennym doświadczeniem, które przełoży się na codzienną pracę- relacjonują uczestniczki.
Dodaj komentarz