Dodano dnia 04.03.2025, 19:06
Ruszyła budowa przyszpitalnej altany dla pacjentów Oddziału Paliatywnego i Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim.
Pacjenci Oddziału Medycyny Paliatywnej oraz Oddziału Opieki Długoterminowej suskiego szpitala w Makowie Podhalańskim już wkrótce będą mieli przyszpitalną altanę! O rozpoczęciu budowy poinformował Grzegorz Krawczyk Prezes Koła PCK Lachowice.
Lubię to
Jeszcze w czerwcu przed startem Valvoline Rajdu Małopolski 2024 z inicjatywy jego organizatorów, w którą włączył się oddział Polskiego Czerwonego Krzyża z Lachowic, powstała zrzutka na rzecz budowy przyszpitalnej altany dla pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej suskiego szpitala w Makowie Podhalańskim. Zrzutka kolejny raz poruszyła wspaniałą rajdową społeczność, która chętnie dołączyła do akcji. Ponad 13 tysięcy złotych, zostało przekazane na budowę altany, która choć na chwilę da pacjentom możliwość opuszczenia szpitalnych murów.
Dzisiaj Grzegorz Krawczyk Prezes Koła PCK Lachowice poinformował o rozpoczęciu budowy altany: Z wielką radością i głębokim wzruszeniem chcielibyśmy podzielić się wiadomością o rozpoczęciu budowy drewnianej altany dla chorych z Oddziału Medycyny Paliatywnej w Makowie Podhalańskim i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Makowie Podhalańskim. To wyjątkowy i niezwykle ważny projekt realizowany przez Koło PCK w Lachowicach, dzięki wsparciu wielu sponsorów, który ma na celu stworzenie przestrzeni, w której pacjenci będą mogli poczuć się choć na chwilę lepiej, oderwać od szpitalnej rzeczywistości i znaleźć chwilę spokoju w bliskości natury. Chorzy, którzy spędzają dni w szpitalu, marzą o tym, by móc wyjść na zewnątrz, poczuć świeże powietrze, a może po prostu usiąść w ciszy, otoczeni pięknem natury. Chorzy z radością obserwują z okien szpitalnych sal postęp budowy altany, a ich serca napełnia nadzieja, że wkrótce będą mogli usiąść pod tym dachem z drewna, nawet w deszczowe dni, czując się bezpiecznie i komfortowo - mówi Grzegorz Krawczyk.
Budowa altany to nie tylko materialna inwestycja, ale także symbol troski i wsparcia dla tych, którzy każdego dnia stawiają czoła trudnym wyzwaniom związanym z chorobą - dodaje. To przestrzeń, w której chorzy będą mogli na chwilę oderwać się od szpitalnej rutyny, poczuć ciepło słońca na twarzy, śpiew ptaków lub usłyszeć szum deszczu, nie martwiąc się o to, czy uda im się znaleźć schronienie.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Koła PCK w Lachowicach, oraz sponsorów ten piękny gest staje się możliwy. Wszyscy, którzy wzięli udział w realizacji tego projektu, przekonali się, jak wielką moc mają drobne gesty i inicjatywy, które potrafią zmienić życie innych. Altana to nie tylko miejsce, to symbol nadziei, wsparcia, miłości i pamięci o tych, którzy zmagają się z chorobą. To przestrzeń, która da pacjentom poczucie, że nie są sami, że są otoczeni troską i zrozumieniem.
Budowa altany to wyraz wielkiej empatii i zrozumienia dla potrzeb ludzi, którzy w najtrudniejszych momentach swojego życia, zasługują na chwilę wytchnienia i poczucia, że są wśród ludzi, którzy o nich pamiętają. Dzięki tej altanie każdy dzień staje się nieco jaśniejszy, a nadzieja na lepsze jutro, choćby w małych gestach, nabiera nowego, głębszego znaczenia.
Źródło: Valvoline Rajd Małopolski/Grzegorz Krawczyk/Koło PCK Lachowice
Dodaj komentarz