Z OSTATNIEJ CHWILI
Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa! / Edukacja zawodowa na pierwszym miejscu / Interwencja Straży Pożarnej w Łętowni / Od kwietnia wzrosły jednorazowe odszkodowania wypadkowe z ZUS: sprawdź zmian
Dodano dnia 28.02.2020, 10:44
Przewodnicy PTTK dzieciom
Nieprzerwanie od kilku lat Koło Przewodników Turystycznych Oddziału PTTK Rabka Zdrój, uczestniczy w akcji „Przewodnicy PTTK dzieciom”.
Z uwagi na przypadającą w roku 2020 setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła, dzieci z Przedszkola Publicznego Sidzinie, pod przewodnictwem Tadeusza Uczniaka, udały się na wycieczkę „Śladami św. Jana Pawła II po Sidzinie”. Przewodnik, przybliżył dzieciom postać Świętego, wskazując miejsca i związane z nimi zdarzenia, w których uczestniczył kardynał Karol Wojtyła (w kościele kardynał Karol Wojtyła udzielał Sakramentu Bierzmowania, dokonał koronacji Matki Boskiej Sidzińskiej, na Wielkiej Polanie odwiedzał uczestników oazy, brał udział w uroczystościach z okazji 100 rocznicy śmierci ks. Wojciecha Blaszyńskiego - Apostoła Podhala,  a także wędrował okolicznymi szlakami turystycznymi).

Od kościoła dzieci przeszły do pomnika św. Jana Pawła, tu zaznajomione zostały z pracą przewodnika, który przybliżył im postać   Świętego Jana Pawła i Jego związek z Sidziną. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Promocji Turystyki i Sportu, dzieci zostały przewiezione autokarem, do Muzeum Kultury Ludowej- Skansenu w Sidzinie. Tam przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. Podczas gdy, jedna grupa zwiedzała zabytkowe obiekty skansenu, druga w tym czasie, pod czujnym okiem pani Dyrektor skansenu Jadwigi Czarnej i przewodniczki Danuty Tempki, przygotowywała ciasto i wypiekała tradycyjne placki na blasze, zwane „rusokami”.

źródło: UG Bystra-Sidzina/
Skansen- MKL


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image