Z OSTATNIEJ CHWILI
Kolory udaru malowane pędzlem - wernisaż wystawy Szczepana Kachnica / IMGW ostrzega! Silny wiatr, przymrozki, opady śniegu i oblodzenie / Białka - Pożar poddasza budynku mieszkalnego / Mentzen z wąsem, Trzaskowski - Do Berlina. Zniszczone banery wyborcze / Babia Góra - Akcja ratunkowa GOPR / Małopolscy policjanci szkolą ratowników medycznych / Uwaga! Będzie wiało! / Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim / Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Dodano dnia 29.03.2024, 07:44
Zmiana czasu. Kiedy przestawimy zegarki.
W tym roku przestawimy zegarki z czasu zimiowego na letni w wyjątkowym czasie.

W nocy z 30 na 31 marca dokładnie o 2:00 w nocy przestawimy zegarki na godzinę 3:00.

Co oznacza, że wyjątkowy dzień jakim jest Niedziela Wielkanocna, w tym roku będzię o godzinę krótszy.

Data nie jest przypadkowa. Czas zmieniamy zawsze w ostatnią niedzielę marca i października. Od tej reguły nie ma żadnych odstępstw, nawet gdy w tym czasię wypadają szczególnie ważne dla nas dni świąteczne.

Zmiana czasu nie jest dla wielu z nas zapewne rozwiazaniem idealnym. Problemem jest, by dostosować swój zegar biologiczny do nowej pory, wysokie koszty ponoszone przez firmy lotnicze, kolejowe i inne związane z transportem, a także koszty w systemach informatycznych. Poważnym problemem jest także zaburzona koncentracja, czy problemy ze snem.

Z kolei dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku, pozwala zachować korzyści takie jak: jaśniejsze poranki z naturalnym dziennym światłem oraz dłuższe popołudnia z naturalnym dziennym światłem.

Dyskusja na temat zasadności zmiany czasu w Unii Europejskiej toczy się od kilku lat.

Zwolennikami rezygnacji z dwukrotnej w ciągu roku zmiany czasu okazali się też Polacy. Przeważająca większość dorosłych Polaków, przy przejściu na jeden czas, preferowała czas letni środkowoeuropejski zwany czasem letnim. Za tym wyborem opowiada się ponad 74 proc. respondentów.

Politycy unijny zaczęli kilka lat temu przymierzać się do rezygnacji ze zmiany czasu w państwach będących częścią Unii Europejskiej. Ostatecznie jednak do tego nie doszło, ponieważ ze strony rządów poszczególnych krajów unijnych nie ma jednomyślności w tej kwestii.


Autor: powiatsuski24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image