Szukasz wyjątkowego miejsca do odbycia praktyk studenckich? Mamy nietypowa propozycję. Niewiele osób wie, że Babiogórski Park Narodowy uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich.
Zapraszane do współpracy są uczelnie i studenci oraz do zapoznania się z ofertą Parku. Szczegółowych informacji o programie praktyk w Babiogórskim Parku Narodowym można uzyskać pod numerem telefonu 33 8775 110 oraz adresem mailowym annaa@bgpn.pl.
Materiały informacyjne oraz dokumenty wzorcowe przydatne przy organizacji praktyki studenckiej w administracji rządowej w 2015 r. są dostępne na stronie bip.kprm.gov.pl
Działania prowadzone przez Babiogórski Park Narodowy są ściśle związane z zadaniami statutowymi. Jednym z nich jest działalność naukowa, która stanowi ważny element w funkcjonowaniu Parku.
Pierwsze badania na Babiej Górze zapoczątkował Stanisław Staszic w 1804 roku. W połowie XIX wieku rozpoczęto nowoczesne badania naukowe, szeroko rozsławionej przez turystów, malarzy i literatów Babiej Góry. W 1865 roku badania babiogórskiej fauny chrząszczy rozpoczął Bolesław Kotula, który swoje wyniki opublikował dopiero w 1873 roku. Najwybitniejszy zoolog polski tego okresu Maksymilian Siła - Nowicki w 1867 roku odkrył na Babiej Górze dwa gatunki ptaków: siwarniaka i płochacza halnego.