Z OSTATNIEJ CHWILI
Kolory udaru malowane pędzlem - wernisaż wystawy Szczepana Kachnica / IMGW ostrzega! Silny wiatr, przymrozki, opady śniegu i oblodzenie / Białka - Pożar poddasza budynku mieszkalnego / Mentzen z wąsem, Trzaskowski - Do Berlina. Zniszczone banery wyborcze / Babia Góra - Akcja ratunkowa GOPR / Małopolscy policjanci szkolą ratowników medycznych / Uwaga! Będzie wiało! / Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Sióstr Serafitek w Makowie Podhalańskim / Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa!
Dodano dnia 22.03.2024, 20:03
Duży sukces Mechatroników – Konrada Dziedzica i Jakuba Siwca!
18 marca 2024r. uczniowie Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej wzięli udział w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Własnych Prac Technicznych w kategorii: automatyka/robotyka.

W konkursie brały udział szkoły techniczne z województwa małopolskiego. Zespół Szkół im. Walerego Goetla reprezentowali dwaj uczniowie technikum mechatronicznego: Konrad Dziedzic z klasy 4MT oraz Jakub Siwiec z klasy 5MET.
-

Praca Konrada Dziedzica pt. „Aplikator do malowania proszkowego” zajęła trzecie miejsce.
-

Kilka słów od autora:
-

„Zbudowałem aplikator do malowania proszkowego. Urządzenie ma na celu ułatwienie malowania proszkowego dużym firmom jak  i zwykłym użytkownikom do zastosowań hobbystycznych i profesjonalnych. Pistolet działa na zasadzie naelektryzowania cząsteczek farby proszkowej dodatnimi jonami, które na wskutek wysokiego napięcia przylepią się do malowanego elementu. Urządzenie wykorzystuje płytkę elektroniczną własnej konstrukcji i projektu. Całe urządzenie jest tak zaprojektowane, aby nie generowało przestoju w pracy dlatego zastosowana jest obrotnica automatyczna.”
-

Praca Jakuba Siwca pt. „Silnik rakietowy na paliwo ciekłe” została wyróżniona.
-

Kilka słów od autora:
-

„Drugi w Polsce, w pełni funkcjonalny silnik rakietowy na paliwo ciekłe. Waży nieco ponad 1 kilogram i wykonany jest w pełni z aluminium i mosiądzu. Wykorzystuje do działania mieszankę etanolu jako paliwa i podtlenku azotu jako utleniacza. Konstrukcja przeznaczona jest do napędzania modeli rakiet dużej mocy. Generuje siłę ciągu na poziomie 350N, a jego impuls całkowity wynosi ok. 1600Ns.”
-

Gratulujemy autorom prac oraz ich opiekunom.
-
Opiekunami uczniów są nauczyciele: mgr inż. Mirosław Trybała oraz mgr inż. Krzysztof Gurdek.
-
Źródło: ZS im. W. Goetla


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image