Alkoholizm to złożona choroba, która wymaga kompleksowego leczenia, obejmującego zarówno organizm człowieka, jak i jego umysł. Uzależnienie od alkoholu ma postać fizyczną oraz psychiczną, dlatego też nie istnieje tylko jedna skuteczna metoda na walkę z nim. Co więcej, choroba alkoholowa nawet po zakończonej terapii pozostaje z chorym, który już nigdy w sposób bezpieczny nie będzie mógł spożywać alkoholu. Dzieje się tak dlatego, że zmiany, które zaszły w organizmie oraz mózgu alkoholika są na tyle głębokie, że napicie się nawet jednego kieliszka po terapii, może spowodować nawrót choroby i wpadnięcie w kolejne, wyniszczające ciągi alkoholowe.
Wszywka alkoholowa Esperal już od wielu lat stosowana jest, by wspomóc osoby uzależnione w leczeniu alkoholizmu. Zadaniem wszywki jest wspomaganie alkoholika w zachowaniu trzeźwości, która jest warunkiem koniecznym do podjęcia dalszych kroków w leczeniu. Mimo kontrowersji, które wywołuje w niektórych kręgach, cały czas jest bardzo popularna, głównie ze względu na jej wysoką skuteczność.
Wszywka alkoholowa Esperal Ząbki wymusza na osobie uzależnionej zachowanie bezwzględnej abstynencji. Zdarza się jednak, że osoba uzależniona ulega pokusie i sięga po alkohol, mimo świadomości na temat tego, jakie konsekwencje to ze sobą niesie. Esperal wywołuje szereg objawów, które pojawiają się już po około kwadransie, a zaliczyć można do nich:
Takie objawy występują po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu. Zdarza się jednak, że alkoholik wypije większą ilość, na przykład pod pretekstem próby „przepicia wszywki” (co jest oczywiście niemożliwe). Wówczas mogą wystąpić o wiele poważniejsze objawy, takie jak zawał serca, utrata przytomności, marskość wątroby, uszkodzenie nerek, problemy z oddychaniem, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.
Wszywka alkoholowa Esperal to metoda wspierająca leczenie alkoholu. Warto mieć świadomość, że sama nie jest cudownym lekiem uzdrawiającym z alkoholizmu, a jedynie pomocą, dlatego nie można stosować jej pojedynczo, jako jedyna metoda leczenia uzależnienia. Zalicza się ją do metod awersyjnych, a więc oznacza to, że jej działanie skutecznie zniechęca osobę uzależnioną od napicia się alkoholu. Niekiedy powoduje wręcz wstręt oraz strach na samą myśl o napiciu się etanolu. Mimo kontrowersji swojego działania, wykazuje bardzo dużą skuteczność w leczeniu alkoholizmu.
Wszywka poza oczywistym ograniczeniem picia i zachowaniem abstynencji, pomaga również w dalszym leczeniu. Dzięki zaprzestaniu picia, osoba uzależniona może spojrzeć ponownie na świat trzeźwym okiem, zauważyć wszystkie swoje problemy, a co najważniejsze, rozpocząć walkę z nimi i powrócić do zdrowia.
Wszystkie osoby, które chcą zdecydować się na zabieg wszywki mają wiele pytań oraz wątpliwości w kwestii Esperalu. Jednym z częściej zadawanych pytań jest pytanie o długość działania wszywki w ciele.
Wszywka zaraz po umieszczeniu jej pod skórą, rozpoczyna swoje działanie, poprzez stopniowe uwalnianie Disulfiramu do krwiobiegu. Daje jednak o sobie znać tylko wtedy, gdy wykryje alkohol etylowy. Długość działania wszywki nie jest możliwa jednoznacznie do określenia, podaje się jednak, że średnia długość uwalniania się Disulfiramu do organizmu alkoholika to od 8 do 12 miesięcy. Ostateczna długość jej działania zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.
Wszystkie zabiegi chirurgiczne, wymagające przecięcia skóry, powinny być przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, w sterylnych warunkach. Takim miejscem w mieście Ząbki jest nasz nowocześnie wyposażony gabinetu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-zyrardow-wolomin-zabki-mlawa/ . Oferujemy zabiegi wspomagające leczenie alkoholizmu, takie jak wszycie wszywki alkoholowej oraz odtruwanie alkoholowe. Cechuje nas wysoka kultura osobista, empatia oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wiemy, że decyzja o podjęciu wszycia wszywki jest bardzo ważna i trudna dla części osób uzależnionych, dlatego nasza wykwalifikowana kadra chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwieje jakiekolwiek wątpliwości.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem, nie zwlekaj i już dziś poszukaj odpowiedniego dla Ciebie miejsca, w którym otrzymasz niezbędną pomoc! Pamiętaj, by zawsze umawiać się tylko w sprawdzonych placówkach, które mają nieposzlakowaną opinię w sieci oraz wśród innych osób. Podejrzanie atrakcyjne oferty, brak czystości oraz niewykwalifikowana kadra, powinny być sygnałem, że nie warto podjąć się wszycia wszywki w takim miejscu. Pamiętaj, że zdrowie i życie masz tylko jedno, więc lepiej na nim nie oszczędzać! Sprawdź ofertę naszego gabinetu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-zyrardow-wolomin-zabki-mlawa/ i umów się na wizytę lekarską, byśmy mogli pomóc Ci w powrocie do zdrowia.
Pomimo tego, że w Polsce znajduje się wiele ośrodków i innych placówek, które zajmują się refundowanym leczeniem alkoholizmu, to jednak nie wszystkie metody wspomagające leczenie mogą być bezpłatne. Jedną z takich metod jest wszywka alkoholowa Esperal. Obecnie w Polsce zabieg ten nie jest refundowany w żaden sposób przez Narodowy Fundusz Zdrowia i należy podjąć się go w prywatnym gabinecie oferującym tego typu pomoc. Cena, którą oferują gabinety prywatne oscylują przeważnie w granicach kilkuset złotych.
W pierwszej kolejności należy przede wszystkim pamiętać, że sama wszywka alkoholowa nie spowoduje cudownego uzdrowienia z choroby alkoholowej. Złożoność alkoholizmu jest na tyle duża, że jego leczenie wymaga wielu metod i etapów stosowanych jeden po drugim lub równocześnie. Wszywka alkoholowa skutecznie pomaga w walce z uzależnieniem, lecz stosowana w pojedynkę nigdy nie wyleczy alkoholika z jego choroby. Najlepiej zastosować wszywkę na początku leczenia, ze względu na fakt, że do dalszego leczenia uzależnienia konieczna jest abstynencja. Wszywka pomaga zatem zachować trzeźwość i umożliwia podjęcie dalszej terapii.
Warto wiedzieć, że wszywka nie zawsze jest skuteczna, a jej skuteczność w dużej mierze zależy od motywacji pacjenta. Gdy ktoś został zmuszony lub zaszantażowany do wszycia wszywki, najprawdopodobniej nie będzie przestrzegał zasad abstynencji, a po zakończeniu terapii wszywką szybko powróci do picia. Dlatego odpowiednia motywacja i samodzielna chęć wyzdrowienia są najlepszymi elementami, które można połączyć z wszywką alkoholową. W razie potrzeby, zabieg można powtórzyć, gdyby ktoś czuł, że lepiej zachować mu abstynencję, gdy „pilnuje go” wszywka.
Artykuł Partnera