Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najpopularniejszych wśród Polek zabiegów kosmetycznych. Mowa o mechanicznej metodzie, która polega na złuszczeniu naskórka, na skutek czego dochodzi do dotlenienia skóry oraz stymulacji produkcji kolagenu. Tym samym możliwe jest pozbycie się wielu niedoskonałości w postaci zmarszczek, cellulitu, przebarwień czy rozstępów.
W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowicę. Ta natomiast zawiera tarcze pokryte diamentami. To właśnie ich obroty przyczyniają się do likwidacji zrogowaciałych warstw naskórka. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dostosowanie głębokości złuszczania i oczyszczania skóry do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz do znajdujących się na skórze niedoskonałości.
Mikrodermabrazja diamentowa należy do najbardziej uniwersalnych zabiegów medycyny estetycznej sprawdzający się w wielu przypadkach. Wskazana jest przede wszystkim w sytuacji, gdy problemem staje się pozbawiona witalności i zmęczona skóra.
Warto z niego skorzystać, jeśli jej prawidłowa pielęgnacja nie potrafi zahamować naturalnego procesu starzenia. Co więcej, mikrodermabrazję śmiało można potraktować jako podkład pod inne zabiegi dermatologiczne i kosmetyczne, które wykorzystują, chociażby laser frakcyjny.
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który może być przeprowadzony wielokrotnie. Jest to wręcz wskazane, aby utrwalić uzyskane rezultaty. Jakie natomiast efekty rzucają się w oczy?
Przede wszystkim poprawia się elastyczność skóry twarzy, dekoltu lub szyi. Jednocześnie staje się ona odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Widoczna jest również znacząca redukcja przebarwień, czy też blizn posłonecznych. Co więcej, skóra w większym stopniu absorbuje wszelkie mikroskładniki zawarte w preparatach leczniczych i kosmetykach.
Powyższe efekty dostrzegalne są już po pierwszym zabiegu. Natomiast w przypadku poważniejszych defektów całość należy powtórzyć kilkakrotnie, by móc cieszyć się pożądanymi rezultatami.
Jeśli chodzi o cenę, uzależniona jest przede wszystkim od konkretnych partii ciała poddawanych leczeniu. Oczywiście z racji tego, że mikrodermabrazja pleców obejmuje większy obszar skóry, koszty będą większe, aniżeli w przypadku zabiegu przeprowadzanego na twarzy.
Decydując się na udogodnienia oferowane przez medycynę estetyczną, należy liczyć się z wydatkiem od 100 do 250 zł. Mowa o pojedynczym zabiegu. Warto zwrócić uwagę, że wiele salonów kosmetycznych i klinik dają możliwość skorzystania z kilku sesji w jednym pakiecie. Przykładem jest Ruczaj Clinic, gdzie za mikrodermabrazję twarzy, dekoltu i pleców zapłacisz 650 zł.
Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczny zabieg. Jednakże decyzja o jego wykonaniu musi zostać podjęta z zachowaniem pełnej odpowiedzialności. A to dlatego, że pojawia się kilka przeciwwskazań. Mowa m.in. o nowotworach skóry, jej zakażeniach o charakterze bakteryjnym, grzybiczym i wirusowym, czy też stanach zapalanych.
Artykuł Partnera