Jak już wspomnieliśmy, omawiane przez nas konstrukcje posiadają szereg korzyści. Do najbardziej rzucających się w oczy zaliczyć możemy następujące cechy.
- Cena pawilonu handlowego, zawsze będzie niższa, niż ceglanego budynku,
- Dzięki budownictwu modułowemu – klient może dowolnie wpływać na wielkość i kształt docelowej konstrukcji,
- Wspomniane budownictwo daje nam ponadto możliwość rozłożenia i ponownego złożenia pawilonu na nowym, bardziej atrakcyjnym miejscu.
Elementem, który wpłynął na gwałtowny rozwój przenośnej architektury jest właśnie budownictwo modułowe. Od wznoszenia budynków z wielkiej płyty różni je to, że dodawane do konstrukcji części są w pełni dopasowane. Niskim nakładem sił i środków można je więc rozłożyć. W rezultacie budynek wzniesiony dzięki takiej technologii zawsze będzie tańszy, niż jego standardowy, ceglany odpowiednik.
Przykład pawilonu handlowego; źródło: Mastertec
Dzięki wspomnianej technologii modułowej – pawilony handlowe są bardzo elastycznym rozwiązaniem. Jest tak z dwóch powodów.
- Klient może wpływać na wielkość i kształt pożądanej przez siebie konstrukcji. A ze względu na fakt, że konstrukcję można rozmontować – zyska tą możliwość także i w czasie trwania użytkowania swego lokalu. W rezultacie będzie mógł zadecydować o jego powiększeniu, już w czasie jego użytkowania,
- Zaletą która w naturalny sposób wynika z powyżej opisanej sytuacji jest także możność złożenia całej konstrukcji, już na nowym, bardziej dla nas atrakcyjnym miejscu. To z kolei daje nam ogromną elastyczność w prowadzeniu swojego biznesu.
Warto także wspomnieć o fakcie, że do wystawienia pawilonu – wystarczą nam znacznie krótsze i łatwiejsze formalności, niż w przypadku otworzenia restauracji w standardowym, murowanym budynku. Całość sprowadza się do faktu, że pawilon handlowy nie wymaga pozwolenia na budowę. Wystarczy nam tu bowiem jedynie zgłoszenie wystawienia pawilonu do odpowiedniego organu prawnego.
W świetle przedstawionych argumentów – zadane w tytule tego artykułu pytanie wydaje się retoryczne. Pawilony handlowe dadzą nam bowiem o wiele większą elastyczność w prowadzeniu naszego biznesu – niż standardowy, murowany budynek.
Artykuł Partnera