Aktualnie coraz bardziej dbamy o swoją prywatność i coraz więcej przepisów pozwala nam ją chronić. Wynika to w dużej mierze z postępu technologicznego. W łatwy sposób można zostać ofiarą oszustwa, tylko dlatego, że pewne informacje dostały się w niepowołane ręce. Pomimo, że wiele danych, dokumentów przechowywanych jest na dyskach twardych i w chmurach, tradycyjny papier wciąż doskonale spełnia tu swoją rolę. Biura, urzędy, mali, ale też wielcy przedsiębiorcy wciąż przechowują w swoich archiwach oryginalne dokumenty papierowe. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnymi atakami wirusowymi, czy awariami sprzętu. Niezwykle ważnym jednak jest, by niepotrzebnych dokumentów pozbywać się w sposób absolutnie bezpieczny. Dlatego właśnie powstały niszczarki. Są to urządzenia, które rozdrabniają papier na wąskie paski w sposób uniemożliwiający ich ponowne odtworzenie. Dzięki niszczarce możesz mieć pewność, że nikt nie wykorzysta poufnych danych Twoich, Twojej firmy, ani klientów.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli niszczarek w szerokiej rozpiętości cenowej. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie, by wybrać tę dostosowaną do swoich potrzeb?
Jedną z najistotniejszych różnic między urządzeniami jest grubość ścinków. Przyjmuje się, że dokumentacja ogólna powinna być cięta na paski o szerokości mniejszej jak 12 mm. Korespondencja wewnętrzna na 6 mm. Dokumenty zaś ściśle tajne i poufne dodatkowo powinny być cięte również w poprzek.
Podczas wyboru niszczarki zastanów się, czy będziesz do niej wrzucać pojedyncze strony, czy może potrzebujesz urządzenia bardziej wytrzymałego, które z powodzeniem rozdrobni cały plik kartek? Najsolidniejsze maszyny nie wymagają nawet usuwania spinaczy biurowych i zszywek. Potną również płyty CD.
Zwróć uwagę na wielkość kosza na ścinki. Jeżeli będziesz używał niszczarki sporadycznie, możesz wybrać tę z mniejszym koszem, jeśli natomiast będzie ona miała dużo pracy, rozważ duży kosz, który wolniej się będzie zapełniał.
Niektóre modele wyposażone są w specjalne podajniki na papier umożliwiające samodzielną pracę urządzenia. Nie wymagają one stałej asysty człowieka, co może zaoszczędzić czas Twój lub Twoich pracowników.
Artykuł Partnera