To, czy na miejsce awarii wezwiesz ślusarza, czy zepsuty zamek w drzwiach wymienisz samodzielnie, w dużej mierze zależy tylko od Ciebie. Zarówno wkładkę, jak i cały zamek, nawet do drzwi antywłamaniowych zakupisz bowiem w sklepie czy markecie budowlanym, a do całej operacji wystarczą narzędzia, które najczęściej znajdują się w każdym domu. Jeśli jednak wezwiesz na miejsce awarii ślusarza, to zaoszczędzisz sobie zarówno szukania właściwej wkładki czy zamka, jak i wielu godzin, spędzonych przy otwartych drzwiach, jeśli okaże się, że mechanizm nie jest tak prosty, jak wskazywała na to, znaleziona wcześniej instrukcja w internecie. Podejmując decyzję, czy lepsze będzie pogotowie zamkowe, czy samodzielna naprawa warto pamiętać, że w cenie usługi znajduje się:
Wystarczy więc, że przez telefon powiadomisz, iż konieczna jest np. wymiana zamka Gerda, by ślusarz zapewnił Ci szybkie i fachowe wsparcie.
Koszt takiej usługi wyceniany jest w:
Właściciel uszkodzonego zamka może dostarczyć nowy mechanizm także we własnym zakresie, a wtedy również koszt całej usługi będzie zdecydowanie niższy.
Najtaniej wymienisz zwykłą wkładkę – ceny rozpoczynają się już od 100 złotych za usługę. Jeśli w drzwiach posiadasz zamek atestowany bądź wpuszczany klasy C, to ślusarz wymianę wyceni od 200 złotych w górę.
Pamiętaj! Pogotowie zamkowe działa w dni wolne i w godzinach nocnych, kiedy sklepy są zamknięte. Również, jeśli spieszysz się do pracy, musisz zdążyć na samolot, czy z innego powodu brakuje Ci czasu na samodzielne majsterkowanie, ślusarz jest pewnym i trafnym rozwiązaniem.
Przy wymianie zamka trzeba pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach:
Zarówno optymalną konserwację, chroniącą zamek przed zbyt wczesnym korodowaniem i zanieczyszczeniem, a także profesjonalny serwis gwarantujący właściwe działanie zamka, zapewni Ci doświadczone i sprawdzone pogotowie kluczowe.
Artykuł Partnera