Niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz, warto trzymać rękę na pulsie i ciągle się dokształcać. Nie bez powodu kursy zawodowe Kraków cieszą się aż taką popularnością. Są one dostosowane do osób, które zaczynają swoją karierą zawodową, ale także dla tych, którzy pragną się przebranżowić. Świat nie stoi w miejscu, a rynek pracy ciągle się zmienia. Zawody, które kiedyś były popularne, dziś w czasie cyfryzacji i rozwoju nowych technologii idą w zapomnienie. Te, które niegdyś nie kojarzyły się z prestiżem, dziś stają się wyborem coraz większej ilości osób, które chcą godnie zarabiać.
Kurs zawodowy Kraków – dlaczego warto trzymać rękę na pulsie?
Pracujesz w branży, która już od dawna się nie rozwija? Nie masz możliwości awansu, dlatego obawiasz się, że całe życie będziesz zarabiał tę samą kwotę. Ten stan rzeczy zdecydowanie Ci nie odpowiada? W Krakowie organizowanych jest wiele kursów zawodowych z różnych branż. Znajdziesz tutaj zarówno kursy finansowane przez urząd miasta, a także płatne dostępne w różnych szkołach zajmujących się tego typu kursami. Aktualnie bardzo popularnymi kursami zawodowymi w Krakowie są: są kursy dotyczące takich zawodów, jak: stolarz, monter zabudowy, cieśla, betoniarz-zbrojarz, murarz-tynkarz, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik urządzeń sanitarnych, elektryk, technik mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, czy technik architektury krajobrazu.
Kurs montera rusztowań
Coraz większe zapotrzebowanie na montera rusztowań sprawiło, że po ten kurs z miesiąca na miesiąc sięga coraz więcej osób. Zajęcia obejmują zagadnienia bhp przy montażu, dokumentację techniczną, zasady użytkowania rusztowań budowlano-montażowych metalowych, konstrukcje rusztowań budowlano-montażowych z rur stalowych oraz systemowych, technologię montażu i demontażu rusztowań.
Szkolenie monter rusztowań
Szkolenie monter rusztowań jest dostępne dla każdego, kto skończył już 18 rok życia, ma minimum podstawowe wykształcenie i aktualne zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy montera. Szkolenia teoretycznie i praktycznie przygotowują do montażu rusztowań. Osoba po szkoleniu uzyskuje książeczkę operatora maszyn roboczych, która uprawnia do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych daną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.
Rośnie zapotrzebowanie na profesjonalistów. Dlatego kurs na montera rusztowań wybiera coraz więcej osób. Nadzór prawny nad ewentualnymi wypadkami na placach budowy jest naprawdę wyostrzony, dlatego pracodawcy zwyczajnie opłaca się zatrudnić specjalistów, a osoba po kursie na rusztowania może już określać się takim mianem.
Monterzy rusztowań odpowiadają za lokalizację i planowanie instalacji rusztowań, kompletowanie rusztowań, łączenie poszczególnych podzespołów, nadzór na rusztowaniu, zapewnienie warunków zgodnych z BHP.
W Polsce wynagrodzenia montera rusztowań wynosi około 3500 zł brutto, aczkolwiek to wszystko zależy od miasta, jak i konkretnej inwestycji, przy której pracuje monter. Za granicą stawki za zatrudnienie takiego specjalisty są stosownie wyższe.
Kiedy się przebranżowić?
Jeśli szukasz swojej ścieżki kariery, albo czujesz, że zawód, który własnie wykonujesz nie jest dla Ciebie, to doskonały moment, by pomyśleć o zmianie. Kursy zawodowe Ci w tym pomogą!
Artykuł Partnera