Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Redeployment: nowe wyzwania zawodowe

Praca bywa bardzo istotnym składnikiem naszego codziennego życia. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że pozwala nam uzyskać środki niezbędne do utrzymania siebie, a często również swoich bliskich. Ponadto, praca bywa źródłem spełnienia i satysfakcji. Właśnie dlatego, podejmowanie decyzji zawodowych jest tak istotne i wymaga odpowiedniego przeanalizowania własnej sytuacji. Warto wiedzieć, czym właściwie jest redeployment i jakie nowe wyzwania zawodowe mogą stanąć na naszej drodze, jeśli zdecydujemy się na podobne rozwiązanie.

Czym jest redeployment?

Co kryje się pod pojęciem – redeployment? Terminu tego określa się na sytuację, w której dany pracownik zmienia swoje stanowisko, ale nadal pozostaje zatrudniony w tej samej firmie. Redeployment ma więc konkretne konsekwencje i zalety, zarówno z punktu widzenia pracownika, który doświadcza zmiany, jak i pracodawcy.

Redeployment: to samo środowisko, inna praca

Redeployment może być wykorzystywany w sytuacji, kiedy firma jednak zdecyduje się na zrezygnowanie ze stanowiska, które dotychczas było zajmowane przez daną osobę. Z racji tego, że redeployment zakłada zajęcie nowego stanowiska w ramach tej samej firmy, pracownik staje przez kolejnymi zadaniami, możliwe że na jego barkach będą spoczywały nowe obowiązki, co może sprzyjać jego zawodowemu rozwojowi. W niektórych sytuacjach redeployment może okazać się szansą na zajęcie posady, która nas bardziej interesuje od dotychczasowej funkcji i jest celem, do którego dążyliśmy. Reasumując, redeployment stawia przed nami nowe wyzwania zawodowe, co dla wielu osób ma szczególne znaczenie.

Jednocześnie jednak, dana osoba nadal pozostaje zatrudniona w strukturach danej firmy, co może być korzystne przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to środowisko, w jakim dotychczas się obracaliśmy, już w pewnym stopniu przez nas opanowane, do którego mieliśmy szansę się przystosować. Jest to szczególnie korzystne w przypadku tych osób, które cenią sobie współpracę z dotychczasowym pracodawcą, nie chcą w tej kwestii niczego zmieniać, ale jednocześnie pragną nowych wyzwań zawodowych lub po prostu ich stanowisko nie będzie dłużej istniało w firmie i w związku z tym muszą oni wziąć udział w wewnętrznej rekrutacji.

Podsumowując: redeployment może dawać szansę na to, by zmienić czy przedefiniować swoją dotychczasową ścieżkę zawodową. Redeployment zakłada bowiem zmianę stanowiska, ale dalsze pozostanie w tej samej firmie, dlatego w wielu przypadkach bywa on furtką do nowych obowiązków i wyzwań zawodowych.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/redeployment-nowe-wyzwania-zawodowe/831