Projekt połączył ze sobą w niecodzienny sposób 100 szkół z całej Polski. Uczniowie i nauczyciele, którzy brali udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście… To przykład oddolnej inicjatywy zapoczątkowanej na Facebooku w grupie „Nauczyciele geografii”. Udział w akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” stał się wyjątkową lekcją geografii, historii, czy języka polskiego, a także świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości.
100 szkołom w 100 miejscowościach Polski uczniowie nawzajem przesłali sobie na pocztówkach pozdrowienia z tej pięknej okazji. Rozpropagowali w ten sposób w całym kraju swoje szkoły i miasta, miasteczka bądź wsie, w których znajdują się placówki oświatowe. Pozdrowienia te zawierały krótką notatkę informującą o nadawcy, a pocztówka miała przedstawiać okolice, z których wywodzi się dana szkoła.
Z województwa małopolskiego w akcji uczestniczyły 33 szkoły. Z powiatu suskiego do akcji zgłosiła się tylko jedna placówka- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Makowa Podhalańskiego. Koordynatorami akcji były trzy nauczycielki: Joanna Warmuz, Katarzyna Rusin i Katarzyna Pyciak. Dzięki hojności Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych i Biblioteki Miejskiej szkoła dostała piękne pocztówki przedstawiające okolice Makowa Podhalańskiego. Uczniowie z Nauczycielami wypisali pięknie 100 pozdrowień i poszli wysłać do Urzędu Pocztowego. Finał „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” miał miejsce w szkole przy okazji akademii z okazji 11go Listopada, gdzie można oglądać wystawę wszystkich pocztówek, które przyszły do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego z innych szkół z całej Polski.