Remont polegał na całkowitej wymianie zużytego, wadliwego pokrycia dachowego, naprawie i przemurowaniu kominów, wymianie zużytych elementów więźby dachowej oraz ich konserwacji a także wymianie rynien i rur spustowych wraz z obróbkami blacharskimi. Wartość prac wyniosła 74.562,60 zł i kwota w całości została pokryta przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie.
Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej powstał 15 listopada 1955 roku. Pierwszym prezesem wybrany został Józef Żak, który piastował tę funkcję przez 36 lat. Siedzibą babiogórskiego oddziału była na początku Świetlica Związku Zawodowego Kolejarzy, następnie Świetlica Babiogórskiej Fabryki Mebli, a od 1978 roku do dnia dzisiejszego jest nią zabytkowy dworek przy ul. Mickiewicza 38 w Suchej Beskidzkiej. Od początku istnienia babiogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego działacze podejmowali starania na rzecz rozwoju turystyki górskiej oraz narciarstwa. Wiosną 1965 roku odbyły się pierwsze egzaminy, które zdało czternaście osób i tak rozpoczęła się działalność przewodnicka przy nowopowstałym kole. Jego członkowie oprowadzali wycieczki i kolonie, przebywające na terenie powiatu suskiego. W latach 70 Oddział przejął opiekę nad szlakami w pasmach Babiogórskim i Jałowieckim. W 1979 roku nadano mu imię prof. dra Walerego Goetla. Oddział PTTK „Ziemi Babiogórskiej” może poszczycić się nie tylko bogatą historią. Jego obecna działalność także budzi uznanie.
W dalszym ciągu do najważniejszych zadań towarzystwa należy znakowanie nowych szlaków turystycznych oraz utrzymywanie istniejących tras górskich wędrówek. Pod opieką babiogórskiego oddziału PTTK znajduje się 51 szlaków o łącznej długości 335,8 km, w tym te najbardziej uczęszczane w Beskidach – w rejonie Babiej Góry, Paśmie Policy oraz w obrębie głównego szlaku Beskidzkiego od Jordanowa po Mędralową. PTTK w Suchej Beskidzkiej organizuje także imprezy cykliczne, wśród których dużym uznaniem cieszy się "Rajd Górski Babia Góra", Rajd "Koskowa Góra", Rajd "Podbeskidzkie Miasta" oraz Rajd Gwiaździsty Szlakami Kardynała Wyszyńskiego.
źródło: UM Sucha Beskidzka