Pod znakiem wyjątkowych widowisk kulturalnych upłynęły Dni Ziemi Suskiej 2018.
Największa impreza plenerowa w Suchej Beskidzkiej pomimo niesprzyjającej aury pogodowej cieszyła się popularnością i zachęciła do wspólnego świętowania. Program obchodów dni miasta zorganizowany pod hasłem Suskiego Jarmark Kulturalny był festiwalem niezwykle różnorodnych i oryginalnych wydarzeń, przygotowanych przez instytucje kultury, stowarzyszenia i organizacje, z myślą o mieszkańcach oraz gościach, którzy zechcieli spędzić pierwszy weekend lata w Suchej Beskidzkiej.
Dni miasta zainaugurowała gra miejska „Dawno, dawno temu...” zorganizowana przez suską biblioteką. W ciągu trzech godzin na „planszy”, jaką stało się miasto, drużyny wcielające się w role poszukiwaczy, musieli rozwikłać tajemnicę sprzed wieków, rozwiązując zagadki logiczne i wykonując różnego rodzaju zadania w rozmieszczonych po całym mieście punktach kontrolnych.
W południe wytrwali miłośnicy piłki nożnej oglądali zmagania piłkarzy MKS Babia Góra, którzy z okazji 100-lecia istnienia swojego klubu zagrali mecz z pierwszą drużyną Wisły Kraków.
Po południu na wszystkich uczestników Suskiego Jarmarku Kulturalnego czekały atrakcje parkowej Strefy Rodziny, gdzie odbywały się kiermasze, warsztaty artystyczne, ciekawe gry oraz wesołe miasteczko.
Sobotnie obchody Dni Ziemi Suskiej uwieńczyła muzyczno-wizualna uczta w mistrzowskim wydaniu. Dziedziniec zamku suskiego na ponad 2,5 godziny zmienił się w teatralną salę, a przed widownią w niezapomnianym spektaklu wystąpili artyści operetki „Wesoła Wdówka”.
Spektakl zakończony został widowiskowym pokazem sztucznych ogni, które przez kilkanaście minut bajecznie rozświetliły niebo nad suskim zamkiem.
W niedzielę suską publiczność bawił Kabaret pod Wyrwigroszem.
Ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Dni Ziemi Suskiej był koncert legendarnego zespołu Lombard.