W ramach bezzwrotnej dotacji można uzyskać nawet 27 000 zł.
Projekt przewiduje min 9 naborów. Pierwszy nabór ruszył w maju 2018 r. Kolejne będą organizowane co kilka tygodni. W każdym z naborów przewidziane jest zrekrutowanie po 15 uczestników projektu. Ostatni nabór kandydatów przewidziano w połowie 2019 roku.
Sprawdź czy możesz wziąć udział w projekcie.
Jeśli jesteś osobą niepracującą, powyżej 30 roku życia zamieszkującą lub uczącą się na terenie powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego oraz suskiego (a w okresie ostatnich 12 miesięcy nie prowadziłaś/eś działalności gospodarczej) oraz zaliczasz do co najmniej jednej z grup:
– kobiety
– osoby z wykształceniem średnim lub niższym
– osoby powyżej 50 roku życia
– osoby długotrwale bezrobotne
– osoby niepełnosprawne
Aby zgłosić się do udziału w projekcie musisz wypełnić formularz rekrutacyjny ( należy opisać swój pomysł na biznes) i złożyć go w czasie trwania rekrutacji w wybranym Punkcie Obsługi.
Jeśli pojawia się problemy bądź wątpliwości zawsze możesz się zwrócić z prośba o konsultacje do Punktu Obsługi.
Ocena formularza składa się z oceny formalnej oraz merytorycznej, a po jego pozytywnej weryfikacji odbywa się rozmowa z doradcą zawodowym.
W każdym z naborów wyłaniamy 15 uczestników projektu (decyduje o tym uzyskanie największej ilość punktów z oceny merytorycznej i oceny ze spotkania z doradcą zawodowym).
Czas trwania tego etapu to około 3 tygodni
Po zakwalifikowaniu do projektu stajesz się Uczestnikiem Projektu i bierzesz udział w części szkoleniowej, podczas której uzyskasz m. in. informacje w jaki sposób zarejestrować działalność gospodarczą, zdobędziesz niezbędną wiedzę z otoczenia prawa, księgowości, przepisów podatkowych , reklamy i innych działań promocyjnych oraz źródeł finansowania działalności gospodarczej. Warsztaty w zakresie ICT, motywacji i kreowania własnej wartości, negocjacji biznesowych, pozyskiwania klientów czy też z radzenia sobie ze stresem i konfliktem pozwolą Ci podnieść swoje kompetencje i zapewnią lepszy start w prowadzeniu własnego biznesu.
Po kilkudniowych szkoleniach indywidualnie omawiasz swój pomysł na biznes z doradcą biznesowym, przekładasz go na konkretne działania, warunki rynkowe, udoskonalasz koncepcję firmy, określasz wyniki finansowe – przychody i koszty, a w konsekwencji tworzysz biznes plan.
Następnie składasz biznesplan do oceny. Instytucja realizująca projekt wybiera określoną liczbę (13-15) najlepszych biznesplanów.
Etap szkoleń, doradztwa oraz pisania biznes planu trwa około 1 miesiąca
Twój biznes plan został pozytywnie oceniony – gratulacje! Otrzymujesz bezzwrotną dotację w kwocie ok. 27 000 zł (do 6- krotności przeciętnego wynagrodzenia). Teraz zakładasz swoją firmę – jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną zawartą między uczestnikami/czkami projektu. Następnie podpisujesz umowę o wypłatę grantu i otrzymujesz dotację na wskazane konto bankowe
Przy podpisywaniu umowy nie są wymagane poręczenia/ zabezpieczenia od osób trzecich (w przypadku osób posiadających małżeńską wspólność majątkową wymagane jest poręczenie współmałżonka)
Ostatnim wymogiem, który musisz spełnić to prowadzenie swojej firmy przez minimum 18 miesięcy. W tym czasie nie możesz jej zamknąć ani zawiesić.
Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: http://podhalanskiprzedsiebiorca.pl/