Porada pierwsza: spłacaj zaciągnięte pożyczki w terminie
Któż z nas nie ma w dzisiejszych czasach kredytu mieszkaniowego, rat na telewizor czy pożyczki gotówkowej na wakacje. Jak świat światem, zobowiązania finansowe należy bezwzględnie spłacać.
Zanim pożyczymy pieniądze, powinniśmy dokładniej przyjrzeć się firmie nam jej udzielającej. Podmioty, które mogą nam udzielić bezpiecznej pożyczki, warto sprawdzić na stronie internetowej http://gdziepozyczyc.com.pl.
Decydując się na pożyczkę, sprawdźmy również RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Liczba ta powie nam, ile rzeczywiście będziemy musieli spłacić wraz z odsetkami. Czytajmy dokładnie umowy i regulaminy, zanim przystąpimy do podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Więcej informacji na temat bezpiecznego zaciągania zobowiązań finansowych oraz podmiotów udzielających kredytów gotówkowych, a także zestawienie najlepszych ofert na rynku można znaleźć, wchodząc na stronę http://gdziepozyczyc.com.pl/ranking-chwilowek/.
Porada druga: prowadź budżet domowy i planuj większe wydatki
Niegdyś gospodynie domowe zwyczajowo spisywały całotygodniowe wydatki do domowych zeszytów. W ten sposób w prosty sposób mogły kontrolować stan finansów i zaciskać pasa, gdy zbliżały się do miesięcznego limitu. Dziś zakupy często robimy w sposób impulsywny, co skutkuje wysokimi wydatkami i przekraczaniem kwot, którymi tak naprawdę dysponujemy w danym miesiącu. Zadłużeniu sprzyjają również karty kredytowe, które dostarczają nam łatwych pieniędzy na wyciągnięcie ręki.
Porada trzecia: odkładaj nadwyżki gotówki
Jeśli w danym miesiącu uda nam się więcej zarobić, uzyskane nadwyżki gotówki warto ulokować na koncie oszczędnościowym. Choć banki oferują ostatnio konta o niezbyt imponującym oprocentowaniu, każdy odłożony grosz może nam się przydać w przyszłości i być wybawieniem w naprawdę ciężkich chwilach. Nawet niewielkie sumy odłożone na czarną godzinę pozwalają nam poczuć się bardziej stabilnie i bezpiecznie w życiu. Mogą też zaspokoić nasze potrzeby w miesiącach, gdy wydatki będą większe, np. stanowiąc źródło finansowania podręczników szkolnych dla dzieci czy fundusz na zakup nowego sprzętu AGD.
Artykuł Partnera