Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

GABINET PODOLOGICZNY - WYPOSAŻENIE

Jak w każdym gabinecie służącym do leczenia lub diagnozowania chorób, czy schorzeń powinny być zachowane przede wszystkim zasady ergonomiczne. Wyposażenie gabinetu podologicznego musi być przemyślane i odpowiednio zorganizowane.

Co oznacza termin podologia?



Na początek wyjaśnijmy czym zajmuje się podologia. Jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.



Kim jest podolog?



Osoba, która zamierza otworzyć własny gabinet podologiczny powinna być przede wszystkim wykształcona w tym kierunku i posiadać również wiedzę z zakresu diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii, opatrywania ran oraz technik zaopatrzenia ortopedycznego. Jest to potrzebne w celu odpowiedniego zdiagnozowania i dalszego leczenia pacjenta, co poparte będzie zdobytą wiedzą z tych nauk medycznych. Otwierając gabinet podologiczny – wyposażenie jego jest bardzo istotne. Oprócz podstawowych elementów, dobry podolog sam wie co jest niezbędne do jego pracy. Trzeba wówczas zadbać o to, aby narzędzia i sprzęt do badań był w miarę możliwości na wysokim poziomie. Dzięki temu łatwiej zdobędzie się zaufanie pacjentów, co poparte będzie dobrze wykonanym badaniem poprzez profesjonalny sprzęt.



Od czego zacząć, gdy dobieramy wyposażenie do gabinetu podologicznego?



Przede wszystkim należy pamiętać o niezbędnych zasadach ergonomicznych, które powinny być zachowane w każdym gabinecie, czy biurze. Pozwoli to dostosować pracę do możliwości psychofizycznych podologa, jak i pacjenta, w związku z czym współpraca będzie łatwiejsza. Samo wyposażenie gabinetu podologicznego powinno się zacząć od wyboru i zakupu podstawowych elementów, które ułatwią pracę. Jest to na przykład kosz na śmieci, fotele, dodatkowe krzesło, biurko i inne. Do trudniejszych wyborów należą zdecydowanie narzędzia i sprzęt do pracy. Powinno się wybrać takie, które są sprawdzone, a ich producent ma dobrą renomę. Dzięki temu badania, czy diagnostyka będzie rzetelna i nie będzie sprawiać większych kłopotów. Jak wiadomo, wyposażenie gabinetu podologicznego powinno być dobrze przemyślane. Oszczędzimy sobie w ten sposób ewentualnych nerwów związanych z niewłaściwym podjęciem decyzji.

Artykuł Partnera

Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/polecamy/gabinet-podologiczny-wyposazenie/xux