Oczywiście, nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na idealną wizytówkę, która pozwoli zaprezentować nas i prowadzoną przez nas działalność w jak najlepszym świetle. Jakie zatem elementy wizytówki sprawdzą się w naszym przypadku, a jakie okażą się całkowicie nietrafione? Dużo zależy od branży, w której pracujemy. Niemniej jednak są zasady, którymi powinniśmy kierować się bez względu na wszystkie inne czynniki.
Prosta i przejrzysta
Tu, jak w wielu innych podobnych przypadkach, zdecydowanie wygrywa prostota. Chcąc zatem przygotować ciekawą wizytówkę, wyróżniającą się na tle innych, musimy uważać, by nie przesadzić. Wizytówka przede wszystkim bowiem ma spełniać swoje zadanie i być nośnikiem naszych danych kontaktowych. Jeśli zatem decydujemy się na wykorzystanie w projekcie jakiejś grafiki, pomijając logo firmy, pamiętajmy, by była ona raczej prosta, nie przysłoniła danych, a także pasowała do profilu działalności, którą prowadzimy, nie wspominając już o spójności z innymi materiałami graficznymi.
Najważniejsze dane
Pamiętaj, że wizytówka ma przede wszystkim informować o tym kim, jesteś i jak można się z tobą skontaktować. Dlatego nie może na niej zabraknąć twojego imienia i nazwiska, stanowiska, nazwy firmy, którą reprezentujesz oraz najważniejszych danych teleadresowych, czyli przede wszystkim numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej. Najlepiej, by znalazło się również miejsce na podanie adresu strony internetowej. W zależności od branży, w której działasz, możesz również pokusić się o podanie adresu strony na Facebooku, Instagramie czy w innym medium społecznościowym, w jakim twoja firma aktywnie działa.
Odpowiednio przygotowana
Zaprojektowanie ciekawej wizytówki to jednak nie wszystko. Równie ważna jest jej ostateczna jakość, a o niej zadecyduje nie tylko to, na jakim papierze ją wydrukujemy czy którą drukarnię wybierzemy, ale również to, jak ją przygotujemy do druku. Dlatego warto zajrzeć do jednego z poradników publikowanych w Internecie, np. na stronie https://www.drukarniaonline.pl/page/jak-przygotowac-plik-do-druku, gdzie znajdziemy opis wymagań, jakie musi spełniać plik przygotowany do druku. Dzięki zawartym w nim wskazówkach będziemy mieli pewność, że nasz projekt jest odpowiednio przygotowany do druku. To natomiast pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek jak odesłanie materiału do poprawki lub nawet kiepska jakość wydruku czy nieodpowiednie przycięcie.
Artykuł Partnera