Tematem przewodnim szesnastej już edycji konkursu kulinarnego „O Złotą Warzechę” były podroby. To co gospodynie z naszego regionu przygotowały w ramach konkursu przeszło najśmielsze oczekiwania zebranych gości. Było smacznie, momentami zabawnie, ale przede wszystkim udowodniono, że z podrobów można przygotować fantastyczne potrawy.
Tematem przewodnim XVI Powiatowego Konkursu Kulinarnego „O Złotą Warzechę” były podroby. Dla osób, które usłyszawszy tę informację skrzywiły się mamy informację – było naprawdę pysznie. Gospodynie z całego regionu wykazały się jak zawsze doskonałym kunsztem kucharskim, ale również niesamowitą fantazją. Reprezentacje oceniane były w trzech konkurencjach: potrawy typowo regionalne, współczesne oparte na tradycjach oraz tradycyjne nalewki. To co pojawiło się na konkursowych stołach zapierało dech, a zapach roznoszący się po sali OSP Lachowice sprawiał, ze każdy odwiedzający szybko poczuł, że jest głodny.
Zachwycał również wystrój stołów i pomysłowość gospodyń na podanie podrobów. W kategorii potraw tradycyjnych przyznano dwa wyróżnienia – dla KGW Baczyn za flaczki drobiowe oraz dla Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej za flaczki wołowe z kluseczkami szpinakowymi. Trzecie miejsce przypadło w udziale KGW Lachowice „Lubniczanki” za ozory w sosie chrzanowym. Płucka na kwaśno sprawił, że jury przyznało KGW Łętownia drugie miejsce. Zwycięzcą w tej kategorii okazały się być panie z KGW Juszczyn „Swojska Gromada” za polewkę z kluseczkami z płucek.
W drugiej kategorii zwycięstwo przypadło KGW Kurów za roladę wątróbkową. Panie z Kukowa wyróżniono w tej kategorii za ozorki w sosie pieczarkowym. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Stowarzyszenie KGW „Siedlisko – Stryszawa Górna” za ozorki wieprzowe w galarecie z warzywami, a trzecie Stowarzyszenie Miłośników Regionu Suskiego „Skarbiec Suski” za grasicę w sosie grzybowym (niestety nikt nie zauważył, że pań nie wyczytano podczas wręczania „Warzech” w tej kategorii).
Jak co roku dużą popularnością cieszyły się tradycyjne nalewki. Pierwsze miejsce zajęły panie z KGW Baczyn za nalewkę buraczaną, drugie KGW Juszczyn „Swojska chata”, a trzecie Nasza wieś Śleszowice.