W celu określenia liczby gospodarstw domowych zainteresowanych odbiorem gazu, władze miasta prowadzą kampanię informacyjna, która ma określić rzeczywiste zapotrzebowanie na paliwo gazowe na terenie Suchej Beskidzkiej.
Sukcesywna rozbudowa sieci gazowej na terenie Suchej Beskidzkiej stwarza alternatywę dla tradycyjnych źródeł ciepła i umożliwia stopniową likwidację uciążliwych dla środowiska kotłów i pieców opalanych słabej jakości węglem.
W latach 2014 -2015 zakończył się kolejny etap gazyfikacji miasta, który objął swym zasięgiem ulice Nad Stawami i 29 Stycznia. Sieć gazowa została doprowadzona również do budynku Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie w ramach przebudowy budynku i prac termomodernizacyjnych uruchomiono nową, ekologiczną kotłownię gazową. Ponadto dało to możliwość przyłączenia gazu do obiektów znajdujących się na trasie gazociągu. Zabrzańska spółka gazownicza przy współpracy z Gminą planuje dalszą rozbudowę sieci na terenie Suchej Beskidzkiej.
Jest to jednak uwarunkowane ilością chętnych do korzystania z gazu do celów grzewczych w danym rejonie. W ubiegłym roku przygotowano projekt rozbudowy sieci gazowej przy ul. Armii Krajowej. Zgodnie z zapewnieniami inwestora, nowy odcinek sieci może być wykonany do końca 2017 roku, jednak rozpoczęcie prac jest uzależnione od deklaracji odbiorców i prognozowanego zwiększenia dystrybucji paliwa gazowego. W celu określenia liczby gospodarstw domowych zainteresowanych odbiorem gazu w maju br. z ramienia Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej przeprowadzona została kampania informacyjna, w ramach której właściciele budynków mieszkalnych przy ulicy Armii Krajowej otrzymali ankiety, na podstawie których będzie można stwierdzić rzeczywiste zapotrzebowanie na paliwo gazowe w tej części miasta. Wzór ankiety można także pobrać ze strony internetowej Gminy Sucha Beskidzka. Kolejnym etapem będzie spotkanie z przedstawicielami spółki gazowniczej, w czasie którego zaprezentowane zostaną szczegółowe informacje na temat wyników ankiety i procesu gazyfikacji.
Wypełnione ankiety gazyfikacyjne mogą składać również mieszkańcy innych regionów miasta. Zebrane w ten sposób informacje umożliwią określenie liczby odbiorców i mogą przyśpieszyć rozbudowę gazociągu w rejonach o największym zapotrzebowaniu. Oprócz planowanej rozbudowy sieci przy ul. Armii Krajowej, do końca 2016 roku wykonany zostanie nowy odcinek gazociągu przy ul. Nieszczyńskiej. Możliwość przyłączenia posesji do sieci gazowej będą mieli także mieszkańcy ul. A. Starzeńskiego, bowiem tą drogą doprowadzony zostanie gazociąg zasilający nowo budowany ośrodek wypoczynkowy przy ulicy Leśnej (Błądzonka)