Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Kuków - spotkanie profilaktyczne z seniorami w czasie śniadania wielkanocnego.

 Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej skorzystali z zaproszenia i odwiedzili seniorów w czasie śniadania wielkanocnego organizowanego przez Okręgowy Oddział PCK w Lachowicach.

Funkcjonariusze mieli okazje nie tylko złożyć wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, ale też przekazali kilka porad związanych z bezpieczeństwem w czasie zakupów, jak i bezpieczeństwa na drodze.

Dzisiaj 16 kwietnia br. o godzinie 11:00 suscy policjanci skorzystali z zaproszenia PCK w Lachowicach, w którym wzięło udział szerokie grono seniorów oraz zaproszonych gości. Asp.szt. Wojciech Copija zwrócił wszystkim uwagę na czujność podczas zakupów. Każde miejsca, gdzie panuje tłok takie jak komunikacja publiczna, sklepy i targowiska to miejsca, gdzie jesteśmy narażeni na kradzież. Dlatego warto zwracać uwagę na portfel, torbę z zakupami, jak i inne cenne rzeczy. Dzielnicowy st.sierż. Marcin Pułka przypomniał wszystkim o zabezpieczaniu swoich domów, oraz mieszkań w czasie nieobecności lub zaplanowanego wyjazdu. Asp.szt. Tadeusz Gacek z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na bezpieczeństwo, kiedy poruszamy się pieszo a w szczególności na przejściach dla pieszych. Przypomniał o odblaskach, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność na drodze w czasie spacerów oraz kiedy odwiedzamy bliskich.
Na koniec policjanci złożyli życzenia, aby zbliżające się święta wielkanocne upłynęły wszystkim bezpiecznie i w spokojnej atmosferze.

Foto: KPP Sucha B. 




Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/wydarzenia/stryszawa/kukow-spotkanie-profilaktyczne-z-seniorami-w-czasie-sniadania-wielkanocnego/llk