Opublikowane na Powiat Suski Wiadomości: Sucha Beskidzka 24, Zawoja, Maków Podhalański, Jordanów, Stryszawa (https://www.powiatsuski24.pl/)

Konkurs na "Tradycyjną Palmę Wielkanocną" w Zawoi.

Parafia pod wezwaniem św. Klemensa w Zawoi Centrum oraz Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy zapraszają do udziału w konkursie na "Tradycyjną Palmę Wielkanocną".

W regionie Babiej Góry tradycyjna palma miała formę wiązanki długości ok 1 metra. Na tradycyjną palmę wielkanocną składały się następujące elementy:

- wierzbowe witki z baziami
- gałązki wiśni lub czereśni
- cis lub jałowiec
- barwinek , mirt (może być bukszpan)
- kwiaty z bibuły
- wstążki (materiałowe lub bibułowe)

Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą.

Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: praca indywidualna oraz praca grupowa.

Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem: palmy zawierające sztuczne materiały oraz gotowe (zakupione) palmy wielkanocne.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w regulaminie.

Źródło: Rada Sołecka Skawica












Adres źródła: https://www.powiatsuski24.pl/kultura/konkurs-na-quot-tradycyjna-palme-wielkanocna-quot-w-zawoi/lp0