1. Nie otrzymasz wysokiej kary za brak OC
Brak ubezpieczenia OC wiąże się z koniecznością zapłacenia kary pieniężnej, której wysokość uzależniona jest zarówno od rodzaju posiadanego pojazdu, jak i ilości dni, kiedy nie posiadało się ochrony. W roku 2016 za brak OC można otrzymać wezwanie do zapłaty nawet na 3700 zł. Dzięki temu że danych o ubezpieczeniach samochodów gromadzi się w odpowiednich bazach coraz więcej, właściwie instytucje coraz efektywniej kontrolują zakup obowiązkowej polisy. Łatwiej też znajdują osoby, które uchylają się od tego obowiązku.
3. Kupując OC możesz mieć dodatkową ochronę
Ubezpieczenie dodatkowe do OC staje coraz popularniejsze. Dzięki odpowiednio dobranej polisie można zapewnić sobie pomoc nie tylko w razie kolizji lub awarii pojazdu na drodze, ale także także wtedy, gdy samemu będzie się poszkodowanym. Dodatkowa polisa może zapewnić środki na kosztowne leczenie oraz rehabilitację jeśli do szkody doszło z winy kierującego pojazdem. Nie jest się zostawionym samemu sobie i można liczyć na dodatkową pomoc.
- Świadomość kierowców jest coraz większa i coraz częściej widzą oni, że brak OC im się zwyczajnie nie opłaca. Nie dość, że może się okazać, że z własnej kieszeni będą musieli wypłacać wysokie odszkodowania, to jeszcze z każdym rokiem zwiększa się ryzyko, że brak ochrony wykryje UFG lub zauważy policja podczas kontroli – stwierdza Magdalena Drozd, specjalistka z serwisu najtaniejuagenta.pl. Polisa OC jest więc konieczna - pilnujmy zatem by była na czas opłacona. A wsiadając za kierownicę cudzego wozu także powinniśmy sprawdzić, czy jest wykupiona i ważna. W końcu nas też chroni.
Artykuł Partnera