Jak zostać doradcą kredytowym?
Kariera doradcy kredytowego stoi przed ludźmi, którzy interesują się rynkiem finansowym i z łatwością przychodzi im wykonywanie matematycznych obliczeń.
Doradca kredytowy nie musi posiadać licencji, ani zdawać egzaminów państwowych. Niemniej jednak rozwój kariery uzależniony jest od wykształcenia. Wymagane jest wykształcenie minimum średnie, a najlepiej wyższe, poparte ukończeniem studiów ekonomicznych. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest ekonomia, finanse i rachunkowość, a także doradztwo, handel międzynarodowy czy marketing i zarządzanie.
Absolwenci kierunków ekonomicznych z łatwością mogą znaleźć pracę w finansach. Na portalach ogłoszeniowych codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia pracy w tej branży. Znalazłeś już firmę, do której chciałbyś przesłać swoje CV, jednak chcesz się zapoznać z opiniami o tym miejscu pracy? Zajrzyj np. tutaj: https://www.gowork.pl/opinie/doradcy-kredytowi;kat, aby poznać bliżej swoje ewentualne miejsce zatrudnienia.
Kariera doradcy kredytowego – wymagania i predyspozycje
Interesujesz się tematyką kredytów? Możesz spróbować swoich sił w zawodzie doradcy kredytowego. Wymagania zawodowe na tym stanowisku to nie tylko ekonomiczne wykształcenie. Kandydat na doradcę kredytowego musi mieć odpowiednie usposobienie. Praca w finansach, a dokładnie pomoc w udzielaniu kredytów polega na ciągłym kontakcie z ludźmi. Z tego względu doradca finansowy powinien wykazywać umiejętności komunikacyjne i mieć pozytywne nastawienie do życia.
Kolejną cechą charakteru dobrego doradcy kredytowego jest odporność na stres, cierpliwość i opanowanie. W tym zawodzie przydaje się również zdolność szybkiego i analitycznego myślenia. Równie ważna jest dobra prezencja. Nienaganny strój i makijaż to wizytówka osoby pracującej w finansach. Dają one klientom i kontrahentom poczucie wiarygodności, co jest niezwykle ważne podczas rozmowy o pieniądzach.
Doradca kredytowy – jakie zarobki na tym stanowisku?
Zarobki w finansach są naprawdę spore. Nie mogą na nie narzekać doradcy kredytowi. Ich miesięczne wynagrodzenie uzależnione jest od kilku czynników. Przede wszystkim od formy zatrudnienia, umiejętności oraz doświadczenia. Najczęściej w tym zawodzie zarabia się głównie na prowizji od sprzedanych produktów finansowych. Wysokość prowizji oscyluje w granicach od 0,5 proc. do nawet 4 proc. kwoty kredytu.
Miesięczne wynagrodzenie doradcy kredytowego oscyluje w granicach 6 tysięcy złotych. Najlepsi specjaliści w Polsce są w stanie jednorazowo zarobić na pośrednictwie kredytowym nawet kilkanaście tysięcy złotych. Aby to osiągnąć, wystarczy, że pomogą klientowi zawrzeć umowę kredytową na zakup nieruchomości. Dla takich zobowiązań finansowych wynagrodzenie doradcy kredytowego może wynieść nawet 20 tysięcy złotych.
Prowadząc działalność w zakresie doradztwa kredytowego, wynagrodzenie za podpisane umowy wypłacane jest przez kredytodawców, czyli banki. Wielu doradców kredytowych współpracuje również z brokerami.
Artykuł sponsorowany.