Z OSTATNIEJ CHWILI
Wieczorna interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie / 700 000 zł dla szpitala w Suchej Beskidzkiej / Szkolenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / Poszukiwani listem gończym z gminy Stryszawa! / Mając prawie 2 promile z impetem wjechał w ogrodzenie / Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych klas VI-VIII / Interwencja Straży Pożarnej w Stryszawie oraz Łętowni / Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany / Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom - eliminacje powiatowe / Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa! / Edukacja zawodowa na pierwszym miejscu / Interwencja Straży Pożarnej w Łętowni / Od kwietnia wzrosły jednorazowe odszkodowania wypadkowe z ZUS: sprawdź zmian
Dodano dnia 04.07.2016, 16:24
Taśmy do kinesiotapingu – jak one działają?
Bardzo wiele osób zastanawia się, w jaki dokładnie sposób działają taśmy do kinesiotapingu. Dla bardzo szerokiego grona osób, działanie takich taśm stanowi niemałą zagadkę. Warto też jednak wspomnieć, że skuteczność działania takich taśm została potwierdzona przez wielu specjalistów, jak również osoby, które z takimi taśmami miały do czynienia i które same, na własnej skórze odczuły skutki ich działania. To jednak tylko teoria. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dokładnie działają taśmy do tapingu i co stoi za ich dużym sukcesem na rynku medycyny sportowej. Na te pytania, z pewnością znajdziecie państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Taśma do kinesiotapingu – jak działa?

Taśma do kinesiotapingu działa w dość prosty sposób. Przyłożenie takiej taśmy do miejsca, które zostało dotknięte kontuzją, powoduje, że z taśmy niejako uwalnia się substancja, która przenika bezpośrednio do miejsca, które wymaga leczenia. Warto zaznaczyć, że jest to substancja w pełni bezpieczna, jeśli chodzi o jej stosowanie. Ilości uwalnianej substancji są oczywiście zależne od tego, jak dużą czy też – jak poważną mamy kontuzję. Warto zatem skonsultować się przed założeniem taśmy do kinesiotapingu na przykład z naszym fizjoterapeutą, bądź też – rehabilitantem.

Czy muszę zdejmować taśmę na noc?

To pytanie, pojawia się bardzo często, jeśli chodzi o taśmy czy plastry taping. Odpowiedź na nie jest jednak dość jednoznaczna. Otóż nie ma konieczności zdejmowania taśmy do kinesiotapingu na czas naszego snu. Taśmy te w żadnym stopniu bowiem nie krepują naszych ruchów, a co więcej, są one w pełni bezpieczne i też właśnie z tego względu, spokojnie możemy je zostawić na sobie na noc. Nie ma to też żadnego wpływu na nasze zdrowie – substancja, która jest uwalniana przez taśmy do naszego organizmu, w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jakość naszego snu, czy też – na jakiekolwiek problemy z nim związane. To, na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę, to przede wszystkim to, jaką taśmę i przez jak długi czas będziemy stosować. W tej kwestii, dobrze jest skonsultować się z naszym zaufanym fizjoterapeutą.


Artykuł Partnera