Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 24.09.2018, 11:49
Targi mieszkaniowe – chodzić czy nie chodzić?
Poszukiwania mieszkania to czasem złożony proces, a inspiracji i ofert można szukać na wiele sposobów. Jednym z miejsc, w których być może znajdziesz swoje wymarzone M, są targi nieruchomości. Podpowiemy, jak kupić mieszkanie, szukając ofert podczas takich wydarzeń.

Czym są targi nieruchomości

Targi nieruchomości to cykliczne wydarzenia organizowane w wielu miastach w całej Polsce. Trwają zwykle od dwóch do trzech dni i odbywają się w halach sportowych, wystawowych czy innych miejscach o dużej powierzchni. Reprezentanci firm, które zgłosiły chęć uczestnictwa w targach, są dostępni na wcześniej przygotowanych stoiskach firmowych, opowiadają o swojej ofercie i odpowiadają na pytania uczestników targów.

Targi nieruchomości są dobrą okazją dla wszystkich, którzy planują zakup mieszkania, ponieważ w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele kilkudziesięciu firm. Należą do nich między innymi:

  • - firmy deweloperskie opowiadające o obecnych i planowanych inwestycjach,
  • - agencje nieruchomości pośredniczące w procesie kupna mieszkania,
  • - firmy świadczące usługi budowlane,
  • - sklepy z materiałami budowlanymi czy elementami wykończenia i aranżacji wnętrz,
  • - architekci, dekoratorzy.


Zwykle, aby wziąć udział w targach jako odwiedzający, konieczny jest zakup biletu.


Wizyta na targach nieruchomości – z czym to się wiąże


Wizyta na targach nieruchomości może przynieść wiele korzyści, np.:

  • - możesz zapoznać się nawet z kilkudziesięcioma ofertami jednocześnie, co zdecydowanie skraca czas poszukiwań (nie musisz kontaktować się z deweloperami indywidualnie);
  • - możesz na miejscu porównać oferty różnych firm i w razie wątpliwości wrócić na stoisko jednej z nich, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje;
  • - zorientujesz się, jakie są koszty usług ekip remontowych czy architektów, aby oszacować późniejszy koszt wykończenia mieszkania;
  • - poznasz oferty sklepów budowlanych czy salonów meblowych oraz trendy wnętrzarskie;
  • - i co niezwykle ważne – możesz liczyć na różnego rodzaju promocje, jakie w czasie trwania targów oferują np. deweloperzy; często znacznie obniżają koszty zakupu mieszkania, oferują wyższy standard wykończenia wnętrz czy dostęp do lokali przynależnych, takich jak garaż lub komórka lokatorska.


Jeśli interesuje Cię zakup mieszkania i chcesz zdobyć rzetelne oferty od przedstawicieli firm deweloperskich czy agencji nieruchomości, przygotuj się na to, że wizyta na targach może zabrać Ci sporo czasu. Czasem wystarczy jedna, kilkugodzinna wizyta, a czasem cały weekend może okazać się zbyt krótki. Wszystko zależy od tego, ile ofert chcesz poznać i z iloma osobami porozmawiać, a także od tego, jak przygotujesz się do wizyty.


Targi nieruchomości – jak się do nich przygotować


Aby wizyta na targach nieruchomości okazała się owocna, solidnie się do niej przygotuj. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

  • - tak bardzo, jak to możliwe, określ swoje preferencje względem lokalizacji i otoczenia nieruchomości, a także względem infrastruktury i komunikacji miejskiej;
  • - określ orientacyjny budżet, jaki możesz przeznaczyć na mieszkanie;
  • - zastanów się, czy bardziej interesują Cię mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego;
  • - określ wielkość mieszkania i ilość pomieszczeń;
  • - sprawdź wcześniej wystawców i sporządź listę tych firm, których ofertę chcesz poznać;
  • - przygotuj listę pytań do wystawców, np. dotyczących lokali przynależnych, miejsc postojowych czy parkingowych, kosztów utrzymania mieszkania; praw do korzystanie z części wspólnych budynku, standardu wykończenia mieszkania, zarządcy budynku czy dostępu do drogi publicznej; zanotuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy.


Pamiętaj też, że po targach możesz na własne oczy przekonać się o tym, jak wygląda nieruchomość, na jakim etapie jest inwestycja, a nawet odwiedzić plac budowy (jeśli budynek nie jest jeszcze oddany do użytku). Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: „W poszukiwaniu idealnego mieszkania – wizyta na placu budowy”.


Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image