Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 04.05.2018, 16:32
Systemy AVL jako wsparcie nowoczesnego transportu i spedycji
Automatic vehicle location, czyli automatyczna lokalizacja pojazdów, w skrócie AVL, to rozwiązania spotykane coraz częściej w branży transportowej i spedycyjnej. Jakie korzyści związane są z ich wdrożeniem?


Odpowiednio zaplanowana logistyka to kluczowa kwestia dla każdej firmy działającej w branży transportowej i spedycyjnej. Pozwala na efektywniejsze zarządzanie flotą oraz pracownikami, zmniejszając ryzyko i zwiększając zyski.



Automatyczna lokalizacja pojazdów

Dzisiaj przedsiębiorcy działający w tej właśnie branży do dyspozycji mają szereg specjalistycznych rozwiązań, w tym w dziedzinie AVL, czyli automatycznej lokalizacji pojazdów. To zbiorowe oznaczenie systemów, które zajmują się automatycznym określeniem oraz transmitowaniem położenia geograficznego pojazdów.

Położenie pojazdów określane jest z wykorzystaniem systemów GPS, które mogą pokazać ich pozycję z bardzo wysoką dokładnością. Transmisja odbywa się najczęściej z użyciem SMS albo łączności GPRS.



Systemy te mogą współpracować również z innymi rozwiązaniami pozwalającymi na kompletny przegląd położenia różnych pojazdów oraz łatwiejsze zarządzanie flotą.

Zastosowania systemów AVL

Automatyczna lokalizacja pojazdów to zaawansowane narzędzie, które pozwala na łatwiejsze zarządzanie flotą. Systemy AVL używane są między innymi w transporcie publicznym, przy zarządzaniu pojazdami policyjnymi, karetkami pogotowia. Także są one używane do określania pozycji innego wyposażenia, na przykład maszyn budowlanych, rolniczych.



Dzięki temu osoby odpowiedzialne za zarządzanie flotą mogą mieć natychmiastowy dostęp do danych o położeniu konkretnych pojazdów, dzięki czemu mogą łatwiej wysyłać je w konkretne miejsca, co oszczędza czas i pieniądze.



Systemy te używane są również w informowaniu pasażerów o realnym położeniu środków transportu, pozwalając na określenie przybliżonego czasu ich przybycia na przystanek czy na stację.



W branży transportowej i spedycyjnej systemy automatycznej lokalizacji używane są przy monitorowaniu położenia pojazdów dla łatwiejszej kontroli ładunków oraz pracowników. Ma to na celu również ochronę mienia i zmniejszenie kosztów działalności przez wsparcie dla zarządzania gospodarką paliwową firmę.



Systemy te mogą również pozwalać na monitorowanie trybu pracy tachografu, dlatego mogą zapobiegać sytuacjom, w których pracownik pracuje zbyt długo w trakcie swojej zmiany. Dane mogą być transmitowane automatycznie także na odległość, więc pojazd nie musi być w bazie, aby je odczytać.



Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu systemy mogą być dopasowane do każdego firmy, która chce efektywnie monitorować położenie pojazdu i wykorzystywać zebrane dane do prowadzenia zaawansowanych analiz. Mogą one następnie posłużyć do opracowywania bardziej efektywnych rozwiązań w dziedzinie logistyki, a tym samym wspierać rozwój firmy.



Infis – nowoczesny monitoring pojazdów GPS

Firma Infis jest czołowym dostawcą produktów w branży AVL w Polsce, a także w innych krajach europejskich, między innymi w Niemczech, Francji, Rosji, Irlandii czy Austrii. Od 2009 roku zapewnia swoim klientom dostęp do nowoczesnych systemów monitorujących pojazdy, dopasowując się stale do zmieniających się oczekiwań rynku.

W ofercie Infis znajduje się pełna gama systemów oraz usług do wykorzystania w branżach transportowej i spedycyjnej. Dzięki nim możliwy jest skuteczne zarządzanie flotami, porozumiewanie się dyspozytorów z kierowcami, tworzenie zaawansowanych modeli oraz analiz. Firma dostarcza również terminale telematyczne, które dostępne są w szerokiej gamie konfiguracji, także z możliwością rozbudowy.



Więcej informacji o ofercie firmy Infis można znaleźć na stronie internetowej: https://www.infis.pl/monitoring-pojazdow-gps/.