Opowie o tym poniższy artykuł, który poświęcony jest pięknie naszych psów. Odwiedzając stronę www.vetpassion.pl możesz dowiedzieć się więcej na każdy temat dotyczący psów i kotów.
Zalety strzyżenia psów
Pierwszą niebywałą zaletą strzyżenia psów jest przede wszystkim estetyka ich wyglądu. Podobnie jak człowiek, który nie dba o swoje włosy, tak jak i pies, który nie był nigdy strzyżony, wygląda po prostu niekorzystnie. Dotyczy to głównie ras z długim i odrastającym włosiem i sierścią.
Długa sierść nie tylko kołtuni się np: za uszami czy w okolicach ogona, ale także przysparza niezbyt atrakcyjnego wyglądu zwierzęciu.
Po drugie długa sierść jest całkiem zbędna latem, a wręcz niekorzystnie działa na pupila dodatkowo go grzejąc. Jest niewygodna i niepraktyczna.
Po trzecie strzyżenie psa latem jest praktyczne również dla właściciela, gdyż zaoszczędzić sobie można stresu związanego z gubieniem sierści. Ponadto łatwiej jest psa uczesać i wykąpać. O zaletach strzyżenia psów możesz przeczytać więcej tu: http://www.vetpassion.pl/strzyzenie-psow/ .
Pielęgnacja to nie tylko strzyżenie
Za słowem pielęgnacja psów rozumiemy nie tylko strzyżenie, ale cały proces pielęgnacyjny odbywający się w salonie pielęgnacji psów. Zapisując psa na taką pielęgnację możesz poprosić również o jego umycie specjalnymi szamponami dla zwierząt, wysuszenie i uczesanie.
Moment mycia i strzyżenia psa jest również dobry, aby zadbać o jego pazury, oczy i uszy. Nie każdy właściciel jest w stanie sam wykonać te czynności.
Proces pielęgnacji psów pozwoli na utrzymanie twojego pupila w czystości i komforcie życia. Dodatkowo zaoszczędzisz czas na jego pielęgnację w domu.
Jak przygotować psa do pielęgnacji i jak wygląda pielęgnacja psa?
Po pierwsze najważniejszy jest wybór odpowiedniego salonu pielęgnacji zwierząt. Ważne jest, aby ich sprzęt dostosowany był do wielkości zwierzęcia, żeby pracujące tam osoby były wykwalifikowane, a pielęgnacja trwała w miłej i bezpiecznej atmosferze zarówno dla zwierzęcia jak i właściciela.
Po wyborze salonu oraz po ustaleniu terminu należy tylko czekać na wizytę. Jeżeli właściciel salonu wyrazi taką zgodę powinieneś wybrać się z psem kilka dni wcześniej na miejsce, aby poznał zapachy i przyzwyczaił się do otoczenia. Jest to ważne, gdyż jest większe prawdopodobieństwo, że wizyta przebiegnie bez stresu.
W dniu umówionej wizyty kiedy dotrzecie do salonu, bądź cierpliwa i wyrozumiała. Daj swojemu pupilowi przyzwyczaić się do dźwięku suszarki czy maszynki do golenia.
Razem z psim fryzjerem uzgodnicie docelowy wygląd czworonoga oraz określicie zakres usług. Fryzjer może obcinać psa maszynką lub nożyczkami. Zależy to od rodzaju sierści psa i docelowej długości włosa.
Pierwsza zazwyczaj jest kąpiel, a następnie przechodzi się do suszenia i obcinania. Na koniec fryzjer wyczyści uszy, oczy oraz obetnie pazury.
Ile zapłacę za wizytę u psiego fryzjera?
Ceny za pielęgnację psa wahają się od 50 do 500 złotych. Wynika to z faktu wielkości miasta, wymagań właściciela, renomy zakładu oraz ilości wykonanych zabiegów z zakresu pielęgnacji.
Warto jest zastanowić się na czym nam najbardziej zależy oraz jakie czynności nie spowodują stresu u naszego psa. Warto zatem najpierw poznać ofertę zakładu, porównać ją z innymi oraz zaznajomić się z kwalifikacjami personelu.
Bezpieczna atmosfera jest ważna, gdyż nie zostawi nieprzyjemnych wspomnień u naszych psów i z każdą kolejną wizytą twój pies będzie chodził chętnie i z dobrym humorem.
Artykuł Partnera