Kiedy dach przecieka
Impulsem do wykonania renowacji dachu powinny być widoczne ślady nieszczelności, np. przecieki występujące po obfitych opadach, zmniejszona izolacja cieplna czy występujące na powierzchni pokrycia purchle. Dzięki dostosowanym do skali uszkodzeń pracom renowacyjnym dach odzyska dawną funkcjonalność oraz zwiększy swoje właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji (np. widocznych na ścianach zacieków) i zaoszczędzisz. Skuteczna termoizolacja pozwoli wyeliminować utratę ciepła z wnętrza domu, a co za tym idzie zmniejszyć koszt ogrzewania pomieszczeń.
Renowacja dachu płaskiego — samodzielnie czy z profesjonalistą?
Wiele osób zastanawia się, czy remont dachu lepiej przeprowadzić na własną rękę, czy z pomocą profesjonalnej firmy. Taka decyzja powinna zależeć od kilku kluczowych czynników. Samodzielna renowacja dachu będzie miała sens, jeśli skala uszkodzeń jest niewielka, a Ty masz choćby średnią wiedzę na temat prac budowlanych i remontowych. Pamiętaj, że nowe pokrycie powinno być nie tylko szczelne, ale również, ale również dostosowane do prawnych i technicznych wymagań. Jeśli nie wiesz „co i jak”, może się okazać, że będziesz popełniał błędy zupełnie nieświadomie. Najlepszą konsekwencją takich pomyłek będzie przeciekające pokrycie, najgorszą — poważne wady w konstrukcji dachu.
Jeśli skala uszkodzeń jest duża, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług fachowej firmy, wykonującej renowacje dachów. Korzystając z usług profesjonalisty, unikniesz nie tylko dodatkowych kosztów, ale również niepotrzebnego stresu. Fachowcy skutecznie ocenią uszkodzenia pokrycia i dobiorą optymalny zakres prac renowacyjnych. Zadbają także o wybór najlepszych materiałów i zgodność z normami.