Dodatkowo, dla uczniów zbliżająca się przerwa świąteczno-noworoczna, która potrwa razem z feriami prawie miesiąc, to idealny czas aby rozpocząć kurs na prawo jazdy. Brak obciążenia lekcjami i zadaniami domowymi pozwoli skupić się na nauce przepisów ruchu drogowego, a wolny czas można wykorzystać także na szkolenie praktyczne.
Przepisy dają do wyboru możliwe 3 formy kursu:
- klasyczne wykłady (30 godzin) stacjonarnie
- e-kurs przez Internet w domu (24 godziny) i jedno spotkanie stacjonarne (6h)
- eksternistycznie zdany egzamin teoretyczny w WORD i przystąpienie tylko do części praktycznej (plus jedno spotkanie stacjonarne 4h pierwszej pomocy)
Szkolenie można rozpocząć już na 3 miesiące przed uzyskaniem pełnoletności. Przed kursem należy wykonać badanie lekarskie w poradni medycyny pracy i utworzyć Profil Kandydata na Kierowcę w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego.
Warto wybrać znaną i sprawdzoną szkołę jazdy, która będzie gwarantem rzetelnie przeprowadzonego kursu. Przed zapisem na kurs należy sprawdzić opinie o wybranym ośrodku, samochody na jakich będzie prowadzone szkolenie, oraz czas trwania kursu. Istotna jest także zdawalność na egzaminach państwowych, która jest obiektywnym wyznacznikiem poziomu nauczania w danym ośrodku nauki jazdy.
Artykuł sponsorowany