Specjalista IT
Branża komputerowa rozwija się w zawrotnym tempie, a specjaliści w tej dziedzinie są wysoko cenieni. Warto też wspomnieć o wchodzących na polski rynek zagranicznych firmach, które za zatrudnienie dobrego pracownika oferują ciekawe profity, jak służbowy samochód oraz wysokie wynagrodzenie. W tej dziedzinie trwa więc ciągle wyścig – i to nie wśród pracowników, ale wśród pracodawców.
Finansista
Ten punkt dotyczy zarówno doradców finansowych, jak i analityków, księgowych oraz sprzedawców finansowych. Oprócz studiów przydadzą się praktyki ściśle związane ze specjalizacją, w której chcemy pracować, certyfikaty potwierdzające umiejętności, a także bardzo dobra znajomość minimum jednego języka obcego.
Coach
Dzisiejszy rynek pracy kładzie nacisk nie tylko na umiejętności czysto techniczne, ale także na miękkie. Wysoko ceniona jest zdolność pracy w grupie, łagodzenia konfliktów, rozwiązywania sporów czy walki ze stresem. Dlatego firmy coraz częściej korzystają z usług coachingowych. Wykwalifikowani specjaliści podpowiadają, jak usprawnić działanie przedsiębiorstwa.
Jak zostać coachem? Przede wszystkim nastawić się na zdobywanie wiadomości na kursach oraz studiach psychologicznych, a następnie na budowanie własnej marki poprzez doświadczenie. Za to znajdziemy pracę w każdej firmie i dziale, gdzie kontakty międzyludzkie są niezwykle ważne – HR, doradztwo personalne, urzędy.
Marketer internetowy
Obecnie mamy już do czynienia z marketingiem mobilnym, który powoli wypiera marketing internetowy. Wynika to z faktu, że coraz więcej użytkowników sieci korzysta z urządzeń mobilnych, a ilość sprzętu stacjonarnego stopniowo się zmniejsza. Firmy marketingowe muszą dostosować swoją ofertę do oczekiwań konsumentów, dlatego poszukują specjalistów potrafiących obmyślać i wprowadzać w życie skuteczne strategie mobilne.
Pracownik fizyczny
W dobie powszechności wyższego wykształcenia rynek pracy wciąż zgłasza zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Taką pracę warto podjąć już w czasie studiów, najlepiej związaną z kierunkiem, w którym się kształcimy. Przyszli pracodawcy docenią nie tylko doświadczenie, jakie tam zdobędziemy, ale też umiejętność współpracy w grupie, punktualność i skrupulatne wypełnianie obowiązków. Nawet najdrobniejsza praca dorywcza lub staż może okazać się furtką otwierającą drzwi do dalszej kariery zawodowej.
Źródło: Twojedolary.pl