Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 20.01.2023, 11:08
Na co zwrócić uwagę przy organizacji procesów onboardingowych?
Prawidłowy onboarding pozwala się upewnić, że pracownik szybciej się wdroży i pozostanie z firmą na dłużej. Zwiększa też wydajność i zadowolenie z pracy. Dlatego z całą pewnością warto się przyłożyć do planowania i realizacji onboardingu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy organizacji tego typu procesów.

Onboarding – jak zrobić to dobrze?

Przede wszystkim warto pamiętać, że onboarding powinien dotyczyć każdego pracownika – i to w pełnej formule. Przywitanie nowego członka zespołu powinno też być odpowiednio rozbudowaną i długotrwałą procedurą. Standardowy czas onboardingu wynosi kilka tygodni, choć tak naprawdę nowym pracownikom warto zaoferować rozszerzone wsparcie nawet przez kilka miesięcy. Ważne jest również to, kto przekazuje poszczególne informacje. O misji czy wizji firmy powinna mówić osoba na jak najwyższym szczeblu. Natomiast w kwestii spraw „codziennych” i bardziej przyziemnych znakomicie sprawdzi się tzw. buddy, czyli „kumpel” przypisany do nowego pracownika i wdrażający go w zespół. Onboarding należy też realizować w kilku etapach, najlepiej zaczynając jeszcze przed pierwszym dniem w pracy (np. poprzez wysłanie wiadomości powitalnej z najważniejszymi praktycznymi informacjami).

Wspieranie produktywności a onboarding

Dobrze przeprowadzony onboarding stymuluje tę produktywność. Warto więc zadbać nie tylko o odpowiednie wsparcie nowego pracownika, ale również zachętę do działania. Dobrą praktyką jest powierzenie mu dość szybko (nawet pierwszego dnia) zadania, które może wykonać sprawnie i szybko. Zapewni to poczucie realizacji, pewność siebie i większy entuzjazm w stosunku do pracy. Pozwala też poczuć się bardziej komfortowo w nowym środowisku. Następnie szybciej można przejść do bardziej ambitnych zadań.

Onboarding – samodzielnie czy ze wsparciem?

Teoretycznie do onboardingu nie jest potrzebne żadne zewnętrzne wsparcie, ale warto przyjrzeć się narzędziom, które mogą ułatwić planowanie i realizację tych procesów. To na przykład specjalne aplikacje. Więcej o tego typu rozwiązaniach możesz się dowiedzieć na stronie https://www.gamfi.com/.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image