Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.08.2017, 11:51
Jakie piłki do tenisa ziemnego są najlepsze?
Wybór najlepszych piłek do tenisa ziemnego nie jest łatwy, jednak z pewnością można wymienić kilka cech, które odróżniają piłki tenisowe dla profesjonalistów od wszystkich pozostałych.

Jakie piłki do tenisa są najlepsze?

Trudno udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy tenisista ma inną wizję idealnej piłki. Jest ona zależna od wielu czynników, między innymi umiejętności zawodnika, nawierzchni kortu czy nawet w szczególnych przypadkach - wysokości nad poziomem morza. Jednocześnie kwestia wyboru piłki tenisowej ma drugorzędne znaczenie w przypadku tenisistów początkujących, a także tych w wieku dziecięcym. Nie są oni bowiem w stanie dostrzec wyraźnych różnic pomiędzy ich poszczególnymi rodzajami - z jednej strony ze względu na umiarkowaną siłę uderzenia, z drugiej natomiast z uwagi na wysoce niedoskonałą technikę.

Piłki ciśnieniowe a piłki bezciśnieniowe

Wszystkie piłki tenisowe możemy rozdzielić na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich stanowią piłki ciśnieniowe. Ich głównymi użytkownikami są gracze profesjonalni oraz zaawansowani amatorzy. Piłki tego typu zawierają w środku gaz pod ciśnieniem, dzięki czemu w możliwie efektywny sposób odbierają energię każdego uderzenia, nawet bardzo silnego. Ceną za ich właściwości jest bardzo niska żywotność. Zgromadzony w nich gaz stopniowo się ulatnia (nawet, gdy nie są używane), po dość krótkim czasie czyniąc je bezużytecznymi do profesjonalnej gry.

Drugim rodzajem piłek tenisowych są tzw. bezciśnieniowe. Nie zawierają sprężonego gazu, a ich ścianki są grubsze. Choć całkiem przyzwoicie nadają się do użytku przez początkujących amatorów, to zdecydowanie nie zdają egzaminu u bardziej zaawansowanych tenisistów. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwe zachowanie się piłki przy bardzo mocnych uderzeniach. Powyżej pewnej granicy mocniejsze odbicie nie przekłada się bowiem na większą prędkość piłki (co oczywiście nie ma miejsca w przypadku piłek ciśnieniowych). Ich ogromną zaletą jest jednak relatywnie wysoka żywotność, a przez to niższy koszt.

Nie warto kierować się marką

Na koniec warto obalić jeszcze pewien mit związany z jakością piłek tenisowych. Często sądzi się, że przynależność produktów do znanej marki zapewnia automatycznie ich wysoką jakość. Tymczasem prawda wygląda zupełnie inaczej - większość liczących się producentów wytwarza trzy kategorie sprzętu. Piłki należące do pierwszej z nich przeznaczone są dla zawodników profesjonalnych i aspirujących do tej roli amatorów, odbiorcami drugiej są tenisiści trenujący w ograniczonym zakresie, natomiast ostatnia skierowana jest do osób grywających w tenisa zupełnie rekreacyjnie.

Artykuł Partnera