Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 03.11.2020, 11:02
Jak wyposażyć pralnię wodną?
Na park maszynowy współczesnej pralni wodnej składają się innowacyjne i wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania. Na wyposażeniu każdego punktu realizującego usługi profesjonalnego czyszczenia odzieży znajdują się pralki przemysłowe, suszarki oraz urządzenia służące do wykańczania materiałów. Oprócz nich niezbędne są również akcesoria do składania, pakowania i transportu oraz wysokiej jakości środki piorące. Wyposażenie pralni powinno być dopasowane do potrzeb konkretnej placówki, jej wielkości, specyfiki pracy, wymagań klientów oraz zakresu realizowanych usług.

Urządzenia do pralni wodnej – jakie powinny być?

 

Park maszynowy pralni wodnej to urządzenia profesjonalne, znacznie różniące się od zwykłych pralek automatycznych. Ponieważ takie placówki obsługują w dużej mierze klientów instytucjonalnych, wszelkie znajdujące się w niej urządzenia muszą cechować się wydajnością, wygodą obsługi, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz łatwością serwisowania. Za najważniejsze czynniki procesu technologicznego uznaje się szybkość i jakość realizacji, dlatego rekomendowane są maszyny od sprawdzonych producentów. Liderem wśród dostawców nowoczesnych technologii z zakresu pralnictwa jest marka Kannegiesser. Urządzając pralnię wodną warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia firm od lat obecnych w branży. Pomoc ekspertów jest nieoceniona zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, dla których uruchomienie własnej pralni to pierwszy biznes w życiu. Kompleksowe wsparcie przyda się również bardziej doświadczonym inwestorom, którzy postanowili wejść w biznes pralniczy.

 

Wysokowydajne tunele pralnicze

 

Tunel pralniczy jest nowoczesną pralnicą przemysłową, w której odbywa się większość faz odświeżania odzieży z zastosowaniem wody i detergentów. Pralnica tunelowa składa się z kilku połączonych ze sobą komór, w których następują poszczególne etapy prania: pranie wstępne (namaczanie, odplamianie), pranie zasadnicze, odsączanie, odwirowanie i suszenie. W modelach z tzw. barierą higieniczną po praniu zasadniczym dokonywana jest ponadto neutralizacja (dezynfekcja) wypranych tekstyliów. Ta funkcja jest potrzebna przede wszystkim w placówkach obsługujących przychodnie, szpitale, sanatoria, domy pomocy i inne miejsca, w których istnieje zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów chorobotwórczych. Cały proces pralnia w tunelu pralniczym odbywa się automatycznie, a wsad jest po prostu przesuwany lub przesypywany do kolejnych komór. Osoba obsługująca urządzenie musi jedynie załadować bęben (choć w większych pralniach i ten etap jest zautomatyzowany – dokonują tego specjalne podawarki odzieży), wybrać odpowiedni program i załączyć maszynę.

 

Profesjonalne linie maglownicze

 

Ważny element wyposażenia średnich i dużych pralni wodnych stanowią profesjonalne linie maglownicze. Maszyny służące do maglowania są niezastąpione podczas prasowania większych sztuk bielizny, przede wszystkim tzw. bielizny płaskiej: obrusów, prześcieradeł, pościeli, zasłon, ręczników itp. W ich przypadku prasowanie zwykłym żelazkiem było by nie tylko uciążliwe, lecz także w dużym stopniu po prostu nieefektywne. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i precyzyjnego opracowywania asortymentu stołowego, optymalnym rozwiązaniem będzie właśnie prasowanie przy użyciu systemu walców. Zakup nowoczesnej linii maglowniczej Kannegiesser to bardzo dobra inwestycja.

 

Nowoczesne finiszery tunelowe

 

Odświeżanie tekstyliów w profesjonalnej pralni wodnej nie sprowadza się jedynie do usunięcia z nich zabrudzeń. Zanim odzież na powrót trafi do właściciela jest poddawana rozbudowanemu procesowi zwanego finiszowaniem. Wykańczanie odzieży po zakończeniu prania obejmuje m.in. prasowanie, składanie, pakowanie i transport do punktu odbioru. W mniejszych placówkach czynności te są wykonywane przez pracowników, natomiast w pralniach wodnych funkcjonujących na skalę przemysłową wykorzystuje się zaawansowane maszyny zwane finiszerami tunelowymi. Tunnel finishery to hermetyczne tunele, w których odbywa się automatyczne suszenie i wygładzanie wypranych tekstyliów.


Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image