Wykorzystują do tego na początku płoty oraz ogrodzenia wykonane z drutu czy siatki, które w późniejszym okresie, gdy dom jest już postawiony można zmienić na ogrodzenie porządniejsze, wykonane z betonu, aluminium czy drewna. Popularne są również ogrodzenia żywe, do tego typu ogrodzenia najlepiej nadaje się żywopłot lub tuje, buk, cis i innego typu rośliny zakrywające.
Ogrodzenia wykonane z betonu czy kamienia są wydajnymi ogrodzeniami, ponieważ nie wymagają konserwacji. Choć należą one do surowego typu ogrodzenia, są chętnie stawiane, ze względu na swą funkcjonalność, zawsze elegancko się prezentują. Stosowane są ogrodzenia betonowe lub kamienne montowane na zawiasach, z metalowymi skrzydłami na napędzie lub bez. To eleganckie połączenie pasuje do każdego typu elewacji budynku, szczególnie stylowo wygląda metal z kamieniem.
Ogrodzenia aluminiowe są przez klientów chętnie stosowane ze względu na to, że metal czy aluminium z którego są wykonane, zawsze elegancko się prezentują. Ogrodzenia te są odporne ale wymagają regularnej konserwacji, różnią się pod względem wzornictwa oraz ceny.
Do metalowego płotu łatwo można dopasować popularną bramę przesuwną, która zaoszczędza miejsce na posesji i jest wygodna w obsłudze. Wyposażona jest w odpowiedni napęd, fotokomórkę, panel zabezpieczający, światło ostrzegawcze, wyłącznik przeciążeniowy i automatyczne zamykanie. Ogrodzenia drewniane idealnie pasują do posesji na której dominuje przyroda, to typ ogrodzenia trwałego, ale tylko wtedy, gdy jest on regularnie konserwowany.
Wyróżnić należy ogrodzenia sztachetowe, które idealnie sprawdzą się w oddalonych od miasta i zgiełku posesjach. Płoty lamelowe wpasują się przy ulicy prowadzącej na osiedle, ponieważ są gęste i całkowicie chronią prywatność mieszkańców działki. Do tego typu ogrodzenia z powodzeniem zastosować można bramy jednoskrzydłowe, o ile dojazd do posesji jest wąski oraz oddalony. Polecane są również bramy dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz posesji, są lekkie oraz łatwe w użyciu.
fot. lakate.pl