Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 31.07.2021, 08:42
Jak można wykorzystać dwuliniowe układy centralnego smarowania?
Sprawna maszyna to ta odpowiednio nasmarowana. Centralne smarowanie skutkuje efektywną pracą nawet najbardziej skomplikowanych urządzeń. Wśród dostępnych wariantów można wyróżnić systemy progresywne, natryskowe, impulsowe, a także jedno- i wieloliniowe. Dziś sprawdzimy, jak funkcjonuje smarowanie dwuliniowe.

Jak działa centralne smarowanie?

Centralne smarowanie optymalizuje zużycie poszczególnych elementów systemów. Gdy konkretny rodzaj układu jest właściwie skonfigurowany, obniża koszty pracy maszyn, linii produkcyjnych oraz pojazdów. Systemy, również dwuliniowe, zmniejszają szkodliwe tarcie pomiędzy elementami sprzętu. Dedykowany smar jest doprowadzany do każdej części przez wspomniany układ. Dzięki ich wykorzystaniu awarie pojawiają się rzadziej, a wydajność urządzeń jest zdecydowanie większa.

Dwuliniowe układy centralnego smarowania w życiu codziennym

W odróżnieniu od pozostałych systemów smarowania, dwuliniowe układy są stworzone do stosowania na bardzo szeroką skalę. Są one przeznaczone do maszyn, które pracują w trudnych warunkach środowiskowych. Urządzenia te wymagają intensywnego dozowania środka.

Dwuliniowe centralne smarowanie ma modułową budowę rozdzielaczy, która jest oparta na dwóch głównych liniach. Linie te uruchamiają się naprzemiennie. W tym celu wykorzystywany jest dedykowany zawór. Kiedy kończy się cykl smarowania? Proces dobiega końca, gdy w obydwu liniach wzrośnie ciśnienie. Tego typu systemy są wykorzystywane w ładowarkach, maszynach rolniczych, a także sprzęcie produkcyjnym.

Wady i zalety zastosowanego rozwiązania

Każdy system rządzi się swoimi prawami. Wykorzystanie dwuliniowego centralnego smarowania w maszynach ma szereg zalet. Układy dwuprzewodowe to niezawodne systemy, które cechuje wysokie ciśnienie pracy. Z ich pomocą można budować rozległe układy i precyzyjnie dawkować środek smarny. Modułowa konstrukcja umożliwia sprawną rozbudowę, a sam układ ma wiele wariantów i typów. Przy wyborze tego rodzaju systemu należy jednak liczyć się z wysokimi kosztami inwestycji. Zdalne monitorowanie pracy rozdzielaczy może być utrudnione, a układ jest dość wrażliwy na zanieczyszczenia.

Centralne smarowanie kontra producent


Jak efektywnie wykorzystać dwuliniowe układy centralnego smarowania? Należy pamiętać, by wyposażyć maszyny w systemy od renomowanych producentów. Schematy wysokiej jakości prezentują takie marki jak Lincoln, TRIBOTEC, czy WOERNER. Produkty wymienionych firm możesz znaleźć w sklepie Jutech, gdzie są zaprezentowane rozwiązania na miarę potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image