Mocne strony farb kredowych
Warto wiedzieć, że farby kredowe mają liczne zalety. Przede wszystkim są to produkty o bezpiecznym składzie, niezawierające trujących albo szkodliwych dla zdrowia substancji. Są również ekologiczne. Z tego powodu mogą być one stosowane nawet do malowania pokoi małych dzieci, czy też renowacji mebli dla nich przeznaczonych. Co więcej, farby kredowe nie mają zapachu i bardzo szybko schną (zazwyczaj w czasie około godziny). Oznacza to, że przy ich zastosowaniu nie musisz obawiać się o spanie w świeżo pomalowanym pomieszczeniu. Jakie jeszcze zalety mają farby kredowe? Zdecydowanie wysoki poziom adhezji, to znaczy dobrej przyczepności do podłoża. Taka farba jest trwała, dlatego też utrzymuje się na powierzchni przez długie lata. Jej kolejną właściwością jest paroprzepuszczalny charakter, dzięki któremu pomalowane powierzchnie nie zatrzymują wilgoci. To wbrew pozorom istotna cecha, gdyż to właśnie ona odpowiedzialna jest za trwałość farby na ścianie i na drewnianych płaszczyznach. Powierzchnia pomalowana farbą kredową wyróżnia się oryginalnym, matowym albo półmatowym wyglądem.
Gdzie stosować farby kredowe?
Farby kredowe mają bardzo szerokie zastosowanie, są uniwersalne i świetnie nadają się do malowania różnych powierzchni. Przede wszystkim można je wykorzystywać do malowania ścian – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wspaniale sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak kuchnia, piwnica lub łazienka. Farby kredowe są bardzo często używane do renowacji mebli. Za ich pomocą szybko i skutecznie odnowisz na przykład stare meble kuchenne. Z łatwością pokryjesz nimi meble pokryte okleiną, farbą, jak i te wykonane z surowego drewna.
Jak widzisz, popularność farb kredowych nie jest przypadkowa – dają one naprawdę wiele aranżacyjnych możliwości, są łatwe w użyciu i przyjazne dla ludzi oraz środowiska. Jeśli chcesz je wypróbować, to szeroki wybór wysokiej jakości farb czeka na Ciebie np. w e-sklepie https://vintro.pl/.
Artykuł Partnera