Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.07.2018, 13:45
Detektory metalu – do czego służą?
Detektory metalu tu specjalistyczne, elektroniczne urządzenia, przeznaczone do wykrywania oraz zaznaczania cząstek magnetycznych i niemagnetycznych metali w procesie produkcji. Urządzenia te są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu, np. w przemyśle przetwórczym, kopalnianym, drzewnym czy farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym. Detektory metalu potrzebne są wszędzie tam, gdzie cząstki metalu mogą negatywnie wpłynąć na jakość oraz użyteczność powstających produktów. Szeroki wybór nowoczesnych detektorów metalu znajduje się na stronie logopakeast.pl.

Przemysłowe detektory metalu

Przemysłowe detektory metalu to urządzenia, które można dopasować do każdego oprogramowania. Wykorzystują technologię cyfrowego przetwarzania sygnału i cechują się niezwykle wysokim poziomem czułości. Gwarantuje to detekcję nawet najmniejszych zanieczyszczeń z metali nieżelaznych, żelaza oraz ze stali nierdzewnej. Urządzenia mają wbudowane oprogramowanie gromadzące dane oraz transferujące je przez portal USB. W sprzedaży są detektory metali przeznaczone do małych i do dużych opakowań.

Innym rodzajem detektorów są urządzenia wykorzystujące aplikacje grawitacyjne, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle spożywczym. W ofercie są także rurowe detektory metalu wykorzystywane do produktów, które transportowane są w rurze.

Detektory ciał obcych X-Ray

W przypadku, gdy wymagane jest wykrywanie cząstek metalu, szkła, chrząstek oraz innych, niestandardowych zanieczyszczeń, warto zainwestować w nowoczesne detektory ciał obcych wykorzystujące innowacyjną technologię X-Ray. Są to systemy, dzięki którym możliwe jest wykrywanie cząstek mających nawet 0,5 mm. Urządzenia, które opierają się na technologii X-Ray, mogą być stosowane zarówno w branży spożywczej, jak i chemicznej.

Systemy bazujące na tej technologii sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest wykrycie różnicy gęstości między poszukiwanym zanieczyszczeniem a właściwym produktem. W sprzedaży są modele przeznaczone do produktów o niewielkich oraz dużych gabarytach.

Artykuł Partnera