Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 01.12.2021, 12:26
Czym są sita wibracyjne i do czego służą?
Sita w różnej formie towarzyszą nam od wieków. Na miejsce dawnych przetaków dysponujemy obecnie urządzeniami mechanicznymi wykorzystującymi elektryczne generatory ruchu. Oddzielanie od siebie cząsteczek na podstawie ich wielkości ma niezwykle istotne znaczenie z punktu widzenia uzyskania czystości materiałowej, tak istotnej w nowoczesnych technologiach i badaniach naukowych. Czym są sita wibracyjne? Jakie jest ich zastosowanie? Sprawdźmy.

Sita wibracyjne, zastosowanie

W zależności od zamierzonego zastosowania sita mogą być ustawione pojedynczo lub wielowarstwowo. Liczba sit jest uwarunkowana pożądanym stopniem oddzielenia poszczególnych składników materiału poddawanego obróbce.

Sita wibracyjne mogą być stosowane zarówno w przemyśle, jak i skomplikowanych procedurach badawczych. O ich przeznaczeniu decyduje między innymi wielkość urządzeń, w jakich są montowane.

Sita wibracyjne, zastosowanie w branżach:

  • Górnicza;

  • Budowlana;

  • Rolnicza;

  • Kosmetyczna;

  • Spożywcza;

  • Farmaceutyczna.


I wiele innych.

Ponadto są niezbędne w instytutach naukowych oraz projektowych, gdzie wymagane jest przygotowywanie małych próbek czystych substancji i materiałów.

Sita wibracyjne, zasada działania

Najczęściej sita montowane są w ekranach, których drgania wprowadzają sita w ruch. Dzięki regulacji intensywności ruchu ekranów pojedyncze urządzenie może osiągnąć zarówno agresywne, jak i delikatne oddzielanie materiału.

Sita, mechanika oraz materiał przeznaczony do przesiewu zamknięte są w obudowie, przeważnie ze stali nierdzewnej.

Pokrywa obudowy zabezpiecza surowiec przed rozsypaniem, a także uniemożliwia dostęp do niego zanieczyszczeniom z zewnątrz (pyłki, kurz), co mogłoby mieć negatywny skutek na ostateczny skład przesiewanych materiałów.

Sita wibracyjne sortują i oddzielają materiały do wymaganej wielkości cząstek w celu bezpośredniego użycia lub dalszej obróbki, tworząc w ten sposób pożądany produkt. Dla zachowania odpowiedniej czystości i jakości materiałów gotowych istotne jest, by korzystać z sit pochodzących tylko od uznanego producenta i dostawcy. Należy pamiętać, że poszczególne półprodukty mogą wpływać na strukturę materiałową sita, co prowadzi do konkluzji, iż powinna ona być wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. W przypadku zastosowania sita wibracyjnego w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym materiały, z których wytworzone są sita, powinny być zatwierdzone przez FDA (Agencja żywności i leków).

W tym przypadku jakość sita zdecydowanie powinna być głównym kryterium decydującym o nabyciu sita wibracyjnego dla Twojej firmy.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image