Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl oraz Telewizja Internetowa PowiatSuski24 po więcej informacji z regionu. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 06.03.2018, 12:15
Czy znalezienie pracy dla opiekunki bez znajomości języka niemieckiego jest możliwe?
Każda praca za granicą nakłada obowiązek tego, że przynajmniej w stopniu podstawowym należy operować wybranym językiem obcym. Ma to również znaczenie wtedy, kiedy ktoś zamierza pracować jako opiekunka dla osób starszych, w Niemczech. To praca z ludźmi, a więc komunikatywność jest bardzo ważna. Co więcej, im lepsza będzie znajomość języka, to na tym lepsze oferty pracy może liczyć opiekunka.

Porozumiewanie się w języku niemieckim

W pracy w charakterze opiekunki dla osób starszych liczy się to, by posiadać niezbędne kompetencje zawodowe oraz osobowościowe. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie, niekoniecznie zawodowe. Naturalnie, istotne jest także to, w jakim zakresie kandydatka na opiekunkę posługuje się językiem niemieckim. Czasami bowiem osoba taka nie musi mieć dużego doświadczenia, jednak okaże się, że idealnie komunikuje się z seniorem i rozumie jego potrzeby. Także rodziny seniorów cenią sobie takich opiekunów, którzy bardzo dobrze władają językiem niemieckim. Wiedzą, że bliska dla nich osoba będzie zawsze dobrze zrozumiana. Należy też nadmienić, że wynagrodzenie dla osób znających perfekcyjnie język niemiecki jest wyższe. Współpracując z firmą carework.pl można spodziewać się, że te warunki zostaną dokładnie przedłożone. Firma ta, pośrednicząca w wyjazdach dla opiekunek dba bowiem o to, by korzystać z usług tych osób, które bardzo dobrze posługują się językiem niemieckim.

Przeczytaj więcej na temat pracy dla opiekunek w Niemczech

Codzienne sytuacje, w których znajomość języka to podstawa

Prawda jest taka, że im starszy i bardziej chorowity senior, tym bardziej liczy się bezbłędne posługiwanie się językiem niemieckim. Opiekunka musi dowiedzieć się od niego, jakie lekarstwa ma przyjmować, czy też czego oczekuje na bieżąco dla poprawy nastroju. Powinna ona również pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem, pielęgniarką i rodziną seniora. A tutaj znajomość języka niemieckiego okaże się wręcz priorytetem. Idealną sytuacją jest taka, kiedy opiekunka zna nie tylko zwroty podstawowe, ale także i te medyczne. Wówczas w każdej sytuacji senior może na nią liczyć.

Artykuł Partnera